• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çarşıda Ramazan bereketi

Onbir Ayın Sultanı Ramazan, bereketiyle geldi. Hafta sonu kısıtlaması öncesinde Ramazan alışverişini önceden tamamlamak isteyen vatandaş, esnafın yüzünü güldürdü. Şarküteriden fırına, şekerden hazır giyime pek çok sektörde 30 gün boyunca hareketlilik bekleniyor.

Çarşıda Ramazan bereketi

12.4.2021

HURMA SATIŞLARI ŞİMDİDEN ARTTI
Ramazan sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden olan hurma tezgahlarda yerini aldı. Medine, İran, Tunus, Kudüs ve Bağdat gibi farklı çeşitlerdeki hurmaların kilogram fiyatı 14 TL ile 80 TL arasında değişiyor. Tarihi Kemeraltı Çarşısı esnaflarından Enes Arslaner, "Hurma satışlarımız şimdiden başladı. En uygun hurma 14 TL'lik fiyatıyla İran hurması, en pahalısı ise 80 TL'lik fiyatıyla Kudüs hurması. Hurmanın cilde ve kalbe de pek çok faydası var" dedi.HOSAFLIK MALZEME VE KAYISIYA TALEP ÇOK
İZMİR'DE Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Ramazan öncesi geçtiğimiz cuma günü en hareketli günlerinden birini yaşadı. Pandemi nedeniyle hafta sonu kısıtlamaları başlamadan alışverişini yapmak isteyen vatandaş, özellikle iftariyelik tercih etti. Hurmanın yanı sıra kayısıya da talebin artığını söyleyen esnaf Fatih Pamukçu, "Hoşaflık malzemeler ve kayısıya olan talep başladı. Kayısı fiyatları 30- 40 TL arasında değişiyor" diye konuştu.

Çarşıda Ramazan bereketi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.