• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Adnan Menderes’in memleketi Koçarlı hizmetle buluştu

Adnan Menderes’in memleketi Koçarlı hizmetle buluştu

5.5.2021

Yaklaşık 60 yıldır elle tutulur herhangi bir yatırım ve hizmet almayan, Demokrasi Şehidi Merhum Başbakan Adnan Menderes'in memleketi Koçarlı'yı 'AK Belediyecilik' ile tanıştırmalarının ilçe için tarihi bir fırsat olduğunu kaydeden Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Millet Bahçesi, yeni hizmet binası, Cihanoğlu Kulesi ve Konağı Restorasyon Projesi, Kocababa Deresi Islahı, turizm yolu ve yeni imar düzenlemesi gibi çalışmaların ilçeyi yepyeni bir görünüme kavuşturacağını kaydetti.

MİLLET BAHÇESİ
Koçarlı'yı değişim ve yenilikle tanıştırmak için var güçleriyle çalıştıklarını kaydeden Başkan Kaplan, "Belediye hizmet binamızın inşaat çalışmaları yeni emniyet binası çalışmalarıyla birlikte hızla sürüyor. Yeni jandarma binamız da Aydın Valiliği marifetiyle yapılıyor. İmam Hatip Ortaokulu'nun inşaatına başladık. Millet Bahçesi Projesi için düğmeye bastık" dedi. İlçedeki devam eden hizmet ve yatırımlarla ilgili açıklama yapan Başkan Kaplan, "2 adet halı saha için 12 bin metrekarelik alan tahsis ettik. Spor kompleksimizin inşaat çalışmalarına başladık. Yeni hastane yerimizin imar çalışmasını yapıyoruz" dedi.

HİZMETE SUNULDU
Koçarlı'da hayata geçirecekleri imar düzenlemesinde kamu yararı gözetilerek Turizm Yolu'nun geçeceği güzergahta yeşil alanlar, yürüyüş alanları ve parkları kapsayan çalışmalar yapacaklarını da kaydeden Başkan Kaplan, "Cihanoğlu Kulesi ve etrafındaki alanların tamamının kamulaştırma meselesini de geçtiğimiz süreçte belediye olarak çözdük. İlçemizin sembolü Cihanoğlu Kulesi, konak ve müştemilatın tamamı, restore edilerek Koçarlı halkımızın hizmetine sunulacak" dedi. Başkan Kaplan, "O bölgedeki belediyemizin alanlarını da değerlendirerek 10 bin metrekarelik yeni bir ticari ve sosyal yaşam alanını hayata geçirmiş olacağız. Sınırlarımız içerisinde 47 adet taşra mahallemizle birlikte iki adet beldeden mahalleye dönen ve senelerdir ihmal edilen yerleşim yerlerimizde de yol, parke taşı döşeme, mezarlık düzenlemeleri gibi çalışmalarımızı yürütüyoruz" dedi.

KÖKLÜ DEĞİŞİMLER
Koçarlı'nın 471 kilometrekarelik yüzölçümüyle büyük bir alanı kapsadığını belirten Başkan Kaplan, "Tüm alanımıza hizmeti sırasıyla eşit şekilde yayma çabası içerisinde ve program dahilinde ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Aydın Valiliğimiz, Milletvekillerimiz ve belediyemizin de desteğiyle elimizden gelen hizmeti götürüyoruz. Bu noktada da ciddi mesafeler kat ettik" diye konuştu.

Adnan Menderes’in memleketi Koçarlı hizmetle buluştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.