• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şirketlerde kadın yönetici sayısı artırılacak

Şirketlerde kadın yönetici sayısı artırılacak

6.6.2021

TÜRKİYE'DE şirketlerin karar organlarında kadın temsilinin artırılması amacıyla kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları işbirliğinde bir eylem planı hazırlandı. Oluşturulacak yol haritasıyla yönetim kurullarındaki kadın oranının en az yüzde 30 artabileceği öngörülüyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul, Uluslararası Finans Kuruluşu, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Yüzde 30 Kulübü Türkiye ve Sabancı Üniversitesi Bağımsız Kadın Direktörler Platformu'nun katıldığı toplantıda, yol haritası konusunda anlaşmaya varıldı.

Şirketlerde kadın yönetici sayısı artırılacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.