• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

GE ve Kalyon Türkiye’ye güç verecek: Karapınar güneşi için işbirliği

GE ve Kalyon Türkiye’ye güç verecek: Karapınar güneşi için işbirliği

23.9.2021

Dünyanın sayılı büyüklükteki güneş enerji santrallerinden biri olan Kalyon Enerji bünyesindeki Konya Karapınar için önemli bir işbirliğine daha imza atıldı. GE Yenilenebilir Enerji, Kalyon Enerji'nin 1,3 gigavatlık güneş enerjisi santrallerine Flexinverter teknolojisini temin etmek üzere seçildi. İşbirliği Kalyon Enerji'nin Türkiye'deki 270 megavatlık Karapınar Faz 2-A ve 810 megavatlık Karapınar Faz 2-B güneş enerjisi santrallerinin tasarım, mühendislik, proje ve şantiye yönetimi süreçlerini kapsıyor. Konya'nın Karapınar ilçesinde bulunan projenin Aralık 2022'ye kadar ticari faaliyete geçmesi bekleniyor. GE Yenilenebilir Enerji, ayrıca 267 megavatlık Karapınar Faz 1 güneş enerjisi santrali için Flexinverter güneş enerjisi teknolojisinin kurulumunu da tamamladı. GE Yenilenebilir Enerji'nin ABD dışında Flexinverter teknolojisini uyguladığı ilk projelerde, şirket montaj yapılarının ve DC kabloların Türkiye'de yerel olarak üretilmesini sağlayacak. GE Yenilenebilir Enerji'nin Gebze'deki üretim tesisi de güneş enerjisi inverteri sistemindeki entegrasyon için gerekli trafoları üretecek. GE Yenilenebilir Enerji Yenilenebilir Hibrit Üst Yöneticisi Prakash Chandra, Kalyon ile ortak olmaktan heyecan duyduklarını söyledi.

GE ve Kalyon Türkiye’ye güç verecek: Karapınar güneşi için işbirliği haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.