• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Terziler ve berberler için yeni projelerini açıkladılar

İzmir Berberler Odası Başkan Adayı Başakıncı ile Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkan Adayı Kılınç, Yeni Asır’ı ziyaretlerinde üyelerin gelirlerini artırmak amacıyla çalışmalar yapacaklarını söyledi

Terziler ve berberler için yeni projelerini açıkladılar

25.11.2021

İzmir'deki esnaf teşkilatları 2022 yılının Ocak ayında yapılacak olan seçimlere odaklanırken, oda başkan adayları da saha çalışmalarını hızlandırdı. İzmir'i karış karış gezerek esnaf odalarının başkanlığına talip olan adaylar, Yeni Asır Gazetesi'ne de ziyaret gerçekleştirdi. İzmir Berberler Odası Başkan Adayı Nihat Başakıncı ile Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkan Adayı Hakan Kılınç, Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir'i ziyaret ederek hedef ve projelerini anlattı.

ÜCRETSİZ HİZMET
Odalarında terzilik mesleğinin öğretilmediğini vurgulayan Kılınç, başta eğitim programları olmak üzere projelerinin hazır olduğunu vurguladı. Kılınç, "Gelir gider hesapları internet sitemizden yayınlanacak. Mesleki geliştirme eğitim kursları açarak, ekol olacağız. Tüm üyelerimizin KOSGEB'den yararlanmasını sağlayacağız. Kuracağımız vakıf ile üyelerimizin yanında olacağız. Dikiş makinası ve ütü tamir ekipleri oluşturacağız. Esnafımız için kredi kooperatifi kuracağız. Sosyal tesis kurarak seminerler, çalıştaylar yapacağız. Kuracağımız birimde avukatlarımız, vergi, SGK, BAĞ-KUR ve belediye ruhsat işlemleri ile igili ücretsiz hizmet alacak. Üye kartlarını da dağıtacağız" dedi.

VAKIF KURACAĞIZ
Başakıncı, pandemiden dolayı zor duruma düşen berberlerin yaralarını sarabilmek için vakıf kuracaklarını söyledi. Başkan olması durumunda esnaf kredi kooperatifleri birliği kuracaklarını da sözlerine ekleyen Başakıncı, "Berber malzemelerinin imalatını yapıp, uygun fiyata üyelerimize ulaştıracağız" diye konuştu. Başakıncı ayrıca kayıt dışı çalışan berberler için bir denetim ekibi kuracaklarını, bu berberleri tespit edip oda kayıtlarını yapacaklarını da belirtti.

YENI ASIR GÜR SESIMIZ OLDU
TÜRKİYE'NİN en köklü ve en eski gazetesi olan Yeni Asır'ın esnafın en gür sesi olduğunu belirten başkan adayları, "Bizim esnafımızın sorunlarının çözümü adına yaptığı çalışmalar ne kadar önemliyse, Yeni Asır'ın da her zaman olduğu gibi proje ve çalışmalarımızı kamuoyuna duyurup sorunlarımızın çözümünde sesimiz olması da o denli önem taşımaktadır. Asırlık çınar Yeni Asır, her zaman esnafın gür sesi oldu ve olmaya da devam edecek. Bizler esnafımızın her zaman yanında olan Yeni Asır'a ne kadar teşekkür etsek azdır" diye konuştular. Yeni Asır Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir ise başkan adayları Hakan Kılınç ve Nihat Başakıncı'ya girdikleri yarışta başarılar diledi ve Yeni Asır'ın ilk sayısının bulunduğu tabloyu hatıra olarak hediye etti.

TOLGA TEKİN

Terziler ve berberler için yeni projelerini açıkladılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.