• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmirli projelerin sağ kolu Libertas

İzmirli projelerin sağ kolu Libertas

16.05.2018, 23:40 Güncelleme Tarihi: 16.05.2018,23:45

Proje yönetimi, danışmanlık ve gözetim alanlarında faaliyet gösteren ve ağırlıklı olarak inşaat şirketlerine hizmet veren İzmir merkezli Libertas, 75 kişilik bir uzman kadroya sahip. Libertas, özellikle üretim süreçlerindeki verimliliği, karlılığı ve kalite seviyesini artırıcı uygulamalar geliştiriyor

YAVUZ KARAMAN

Günümüzde firmaların proje yönetimi ve danışmanlık gibi hizmetlere olan ihtiyacı, işin büyüklüğüne paralel olarak artıyor; verimlilik konusu giderek ağırlık kazanıyor.
İzmir merkezli Libertas, proje yönetimi, danışmanlık ve gözetim alanlarında gösterdiği faaliyetlerle, firmaların üretim kalitesini yükselterek hedeflerine ulaşmalarını ve sektörlerinde aranan isim haline gelmesini sağlamak için profesyonel kadrosuyla hizmet üretiyor.

UZMAN KADRO

Libertas Kurucusu Bekir Dalay, ağırlıklı olarak inşaat sektörüyle çalıştıklarını belirterek, özellikle üretim süreçlerindeki verimliliği, karlılığı ve kalite seviyesini artırıcı uygulamalar geliştirdiklerini söyledi.
Proje Yönetimi konusunda; proje koordinasyonu, risk analizi, uygun malzeme temini, yapım yöntemi, saha kontrol ve kalite kontrol gibi süreçleri iyileştirerek, firma yönetimleriyle birlikte verimliliği artırıcı kararlar aldıklarını kaydeden Bekir Dalay, bu süreçlerde çok kapsamlı ve detaylı olarak birçok analiz yaptıklarını ifade etti. Dalay şöyle devam etti:

"İş sahibinin güçlü ve kendisi için risk oluşturabilecek yönlerini tanımlayarak, giderilmesi gereken ihtiyaçları ve iyileştirilmesi mümkün olan yönleri üzerinde yoğunlaşıyoruz. Nasıl daha çok kazandırabiliriz, nasıl daha faydalı olabiliriz diye çalışıyoruz. Yapılan bir işin, geri dönülemez bir hatadan ötürü tekrar yıkılıp yapılması maliyeti 2,5 katına çıkarıyor. Bunun için hazırladığımız analizlere göre, iş sahibinin onayıyla bir kapsam modeli hazırlıyoruz. Sahadaki kontrolü arttırarak, yönetimi zaten iyi yapılan konulara müdahale etmiyoruz. Projenin büyüklüğüne göre 75 kişiye kadar uzanan bir uzman kadrosuyla çalışıyoruz. Ağırlıklı olarak inşaat sektöründe hizmet veriyoruz. İnşaat, mimari, mekanik, elektrik, elektronik gibi farklı disiplinlerde, uzman kadrolarla iş sahiplerine çözüm ortaklığı sunuyoruz."

KAR KAYIPLARINI ÖNLÜYOR

Günümüzde birçok firmanın kalite kontrol konusunda kendi bünyesinde çözüm üretmeye çalıştığına dikkat çeken Libertas Kurucusu Bekir Dalay, "Firmalar 'işletme körlüğü' dediğimiz etken nedeniyle kendi hatalarını göremiyorlar. Burada dışarıdan objektif bir değerlendirme yapma ihtiyacı doğuyor. Bu noktada devreye giriyoruz. Çözüm odaklı ve objektif yaklaşımlarla hizmet üretiyoruz. Danışmanlık konusunda da bir işveren bakışıyla geçmişten edindiğimiz bilgi birikimiyle, yol haritası çizme konusunda hizmet veriyoruz. Her zaman nasıl daha iyi, daha kısa sürede ve daha uygun bir maliyetle üretim yapılır sorularının yanıtını arıyoruz. Amacımız verimlilik ve kaliteyi artırmak, iş sahibine daha çok kar sağlamak. Bu nedenle imalat süreçleriyle ilgili risk analizlerini de sürekli olarak gerçekleştiriyor ve tekrarlıyoruz. Bizim için hatayı telafi etmek değil hatanın oluşumunu önlemek esastır. Bu nedenle işverenin taşeronluğunu üstlenen yüklenici firmaların yaptıkları imalatların da kontrolünü yapıyoruz" dedi.

AKTİF ROL OYNUYORUZ

Dalay şöyle konuştu: "Böylelikle yüzde 5 ila 10 arasındaki kar kayıplarının da önüne geçebiliyoruz. Günün sonunda, aldığımız ücretin kat be kat fazlasını iş sahiplerine kazandırıyoruz. Saha kontrolü kapsamında; imalat hatalarının oluşmadan önlenmesi, imalat hatalarının azaltılması, yapılan hataların tekrarlanmaması konularında aktif rol oynuyoruz."

DEVLERLE ÇALIŞIYOR

Bir projeye başladığında şirketlere 6 ay ile 4 yıl arasında hizmet veren Libertas'ın müşteri portföyünde Türkiye'nin konusunda uzman lider firmaları yer alıyor. Şirket, bugüne kadar TAV Havalimanları A.Ş., Kuzey Biga Madencilik A.Ş., TAV-SERA Ortaklığı, Tema Mağazacılık A.Ş., Union Investment, TAV-SERA Libadiye Ortaklığı gibi büyük firmaların projelerinde görev aldı. Şirket, yurtdışında da hizmet vermeye devam ediyor.

İzmirli projelerin sağ kolu Libertas haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN