• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Santorini 'e geliyor

Santorini İzmir'e geliyor
Giriş Tarihi: 5.4.2019

’ın Çiğli’de hayata geçirdiği projesi, Santorini adasının mimarisini ’e getiriyor. “Mahallede yaşam var” sloganıyla hayata geçirilen proje, Körfez manzarasıyla öne çıkıyor

İzmir'in önde gelen inşaat şirketlerinden İzka İnşaat, Park Yaşam Mavişehir ve Park Yaşam Ataşehir projelerinden sonra Park Yaşam Santorini projesini inşa ediyor. İzmir Çiğli'de yükselecek olan Park Yaşam Santorini, 34 bin 190 metrekare alan üzerinde 522 daire ve 17 Santorini Taş Evi'nden oluşuyor. Projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 3+2 daire tiplerine yer veriliyor.
"Mahallede yaşam var" sloganıyla hayata geçirilen proje, Körfez manzarasıyla öne çıkıyor. 21 dönüm peyzaj alanına sahip olan projede özel olarak tasarlanan dinlenme alanları, kamelyalar ve çocukların bisiklet sürebileceği özel bir meydan, açık, kapalı yüzme havuzu, 7/24 güvenlik sistemi, otopark, market alanı, kapalı ve açık spor tesisi gibi donatılar bulunuyor.NÖRO - MİMARİ

Park Yaşam Santorini, Çiğli'nin merkezine 5 dakika, Karşıyaka'ya ve Mavişehir'e 10 dakika mesafede konumlanıyor. İzka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Mimar Azat Yeşil, insanları şehir stresinden uzaklaştırmak, huzurlu ve doğayla iç içe güvenli bir site hayatında yaşamalarını sağlamak için, Park Yaşam markasını oluşturduklarını belirterek, "Park Yaşam Santorini projesini de bu amaca yönelik tasarladık" dedi.
Şehirlerde yaşayan nüfusun hızla arttığına dikkat çeken Yeşil, "Biz de şehir plancılarıyla birlikte kentlerin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini 'nöro - mimari' ile yeniden ele alıyoruz" diye konuştu.

HUZURLU YAŞAM

Bu kapsamda kentte park ve yeşil alan veya yakın bir yerde ormanlık olmasının şehir stresini atmada önemli bir rol oynadığını vurgulan Yeşil, şunları söyledi:

"Yaşanacak en iyi şehirler listesine baktığınız zaman, binaların dağ, orman ve deniz manzarasını görecek şekilde inşa edilmesine özel önem veriliyor. Yeşil alanların sağlık ve psikolojik olarak sağaltıcı etkisi bulunuyor. Doğal ortamların görsel karmaşıklığı olumlu bir ruhsal etki yaratıyor. Aynı şey mimari açıdan da geçerli. Biz de bu bilimsel verilerden yola çıkarak Park Yaşam Santorini projesini tasarladık. Yemyeşil lokasyonu ve Santorini adasının eşsiz mimarisini birleştirdik, huzurlu bir yaşam alanı oluşturduk."MAHALLE KÜLTÜRÜ

Teknoloji çağının bireylere, birçok kolaylığın yanında bazı temel ihtiyaçlarda zorluklar getirdiğini de anlatan Azat Yeşil, "Bunların başında da uzaklaşılan mahalle kültürü ve komşuluk ilişkileri geliyor. İzka İnşaat, ürettiği projelerde bu kültürü canlı tutmaya öncelik veriyor, ailelerin sosyalleşebildiği, çocukların mahallede oynar gibi özgürce, güvenle oynayabildiği geniş peyzaj alanlarının bulunduğu projeler yaratıyor" açıklamasında bulundu.

Santorini İzmir'e geliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN