• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gayrimenkul yatırım için en güvenli liman

Tüm dünyayı etkileyen pandemi nedeniyle özellikle döviz ve altın kurlarında dalgalanmalar yaşandığını belirten Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, gayrimenkulun hala güvenli bir yatırım aracı olduğunu belirtti

Gayrimenkul yatırım için en güvenli liman

30.10.2020

Yatırımcıların her zaman için güvenli liman arayışında olduğunu söyleyen Kalı, konut sektörünün orta ve uzun vadede karlılığını sürdürdüğünü dile getirdi. Ekonomik verilere bakılınca konut satışlarının arttığını ifade eden Kenan Kalı, "TÜİK'in araştırmasına göre Türkiye genelinde konut satışları yaz aylarında artış gösterdi. İzmir ise bu satışlarda 3'üncü kent olarak yerini aldı. İnsanlar hala konut alışverişlerini ve araştırmalarını sürdürüyor. Bunu da satış ofislerine gelen ziyaretçi sayısından anlıyoruz" ifadelerini kullandı.

ÜLKEMİZE İLGİ OLDUKÇU ARTTI
Faizlerde yaşanan bir takım dalgalanmalara rağmen gayrimenkulün güvenilir bir yatırım aracı olarak varlığını hissettirdiğini söyleyen Kenan Kalı, "Satışların yıl sonuna dek bu seyirde gerçekleşmeye devam edeceğini düşünüyorum. Öte yandan özellikle yabancı uyruklu insanların ülkemize olan ilgisi de devam ediyor. Türkiye'den ev alanlar başka yatırımcıları da beraberinde getirecektir" dedi.YATIRIMCILAR HAREKETE GEÇTİ
Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, "İnsanlar bir yol keşfettiler mi hep o yoldan gitmek isterler. Bu satış kanalının da sürekli olacağını öngörüyorum" diye konuştu. Korona virüs salgını sürecinde herkesin kendi yaşam biçimine uygun evleri inceleyip araştırma fırsatı bulduğunu dile getiren Kenan Kalı, konut ihtiyacının devam ettiğini ve insanların bir süredir ertelediği yatırımlar için harekete geçtiğini kaydetti.

YENİ KONUT PROJELERİ YOLDA
OP. Dr. Kenan Kalı, yapı grubundaki markaları MyWay ve MyVia ile herkesin yaşamını kolaylaştıracak ve mutlu hissetirecek konutlar üretmeyi amaçladıklarını dile getirdi. "Günümüzde ev denince artık herkesin farklı bir beklentisi var" diye konuşan Kenan Kalı: "Yalnız yaşayan bir insan veya çocuklu ailelerin beklentisi ve sosyal yaşama ilişkin talepleri farklı oluyor. Emekli bir karı kocanın ise farklı istekleri oluyor. Burada evin oda sayısından tutun da sosyal donatılara ve projenin avm, okul, hastane, çevre yolu gibi noktalara mesafesi gibi farklı özellikleri de tercih sebebi oluyor. Herkesin beklentilerine uyacak farklı konseptler geliştirdik. Benzer ihtiyaçları ve talepleri olanları aynı projelerde toplamaya çalıştık. Böylelikle yaşam standartlarını da yükseltmiş olduk. Yapımını sürdürdüğümüz Çiğli MyWay Wins Blue, Alsancak MyWay Deluxe ve önümüzdeki günlerde başlayacağımız MyWay Country Gaziemir ile kente yeni yaşam alanları kazandıracağız" diye konuştu.

Gayrimenkul yatırım için en güvenli liman haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.