• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

14 ülkeye 'den yapıyor

14 ülkeye Türkiye'den ihracat yapıyor
Giriş Tarihi: 29.4.2019

114 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren madeni yağ ve akaryakıt firması Mobil Oil, 14 farklı ülkeye ’den satış yapıyor. Mobil Oil toplamda yıllık 8 milyon litrelik madeni yağ ihracatı gerçekleştiriyor.

Mobil, Türkiye'ye 1900'lü yılların başında, Osmanlı İmparatorluğu zamanında girmiştir. Firma Türkiye'de 114 yıldır madeni yağların üretimi ve pazarlanması konusunda faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye, Mobil Oil'in Avrupa, Rusya, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri kapsamında yer alıyor. Mobil 1, 70 değişik otomotiv marka ve model tarafından ilk dolum yağları olarak kullanılıyor. Bu markalar arasında Porsche, Bentley, Aston Martin, Chevrolet, Peugeot, Toyota, Mercedes- Benz AMG serisi ve Nissan markasının belli modelleri yer alıyor.

"PAZARIN ÖNCÜSÜYÜZ"
Mobil 1 Center konseptinin tanıtımnda konuşan Mobil Oil Türk Genel Müdürü Münci Bilgiç, Ülkemizin madeni yağ pazarında Almanya, İngiltere ve Fransa'nın ardından Avrupa'da 4. sırada yer aldığın belirtti. Bilgiç sözlerini şöyle sürdürdü "Pek çok firmanın gözünün önünde olan bir pazara sahibiz. Yıllık 450 bin tonluk madeni yağ hacmine / pazarına sahip olan bir ülkeyiz. Bu da 500 milyon litreye karşılık gelir" dedi.

"HEDEFİMİZ YÜZDE 3 BÜYÜME"
Bilgiç "İhracatımız 14 ülkeye devam ederken Türkiye'de % 3'lük bir büyüme hedefliyoruz. Bununla birlikte ülkemizde sayısı 12 milyon 700 bin olan binek oto pazarının önümüzdeki 5 yıl içerisine 16 milyonu geçeceği ve yüzde 20 ila 25 arasında büyüme gerçekleşeceği düşünülüyor. Benzer şekilde sayıları 4.3 milyonun üzerinde olan hafif ticari araç pazarında da bu büyüme gerçekleşecektir"diye konuştu.

5 YIL GARANTİ SÜRESİ
Bılgıç " Yılın ikinci yarısından itibaren Mobil 1 Motor Garantisi konseptini Türkiye'ye getirmek istiyoruz. Üretici garantisinin ötesine geçen bu garanti, programa katılım gösteren yetkili servisler üzerinden sürücülere tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Otomobil sahiplerine çok daha rahat bir nefes aldıracak garanti uygulaması, 5 yıl ya da 160 bin kilometre boyunca devam edecek. Böylece otomobil sahipleri, araç üretici garantisinin bitip Mobil 1 Motor Garantisi'nin başlangıcından itibaren yetkili servislerde Mobil 1 motor yağlarını kullandıkları süreç içerisinde 5 yıl ya da 160 bin kilometre boyunca bizim sunduğumuz "Mobil 1 Motor Garantisi" ile otomobillerinin motorunu koruma altına alabilecekler" dedi.

"İKİNCİ SIRADAYIZ"
BİLGİÇ "Türkiye'nin 37 ilinde yer alan Mobil 1 Center'larda ücretsiz olarak sunulan 10 nokta kontrolü ile birlikte değişim ihtiyacı olabilecek fren bakımları gibi konularda kullanıcılara hizmet vermekte ve bilgilendirmekteyiz. Son birkaç yıldır büyüyen konseptimiz aynı zamanda franchise şirketler arasında da görülmeye başladı. 500 adet Mobil 1 Center'a sahip olan Rusya'nın ardından 70 adet ile Türkiye olarak ikinci sırada yer alıyoruz" diye konuştu.

ERCAN KARACA - OTOMOBİL REHBERİ

14 ülkeye Türkiye'den ihracat yapıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN