• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

9 ileri otomatik şanzımanla İzmir’e geldi

Geçtiğimiz aylarda yenilenerek ’de satışa sunulan ve teknolojik özellikleri ile segmentinde farklı bir boyut yaratan Mercedes-Benz ; İzmirlilerle buluştu

Sprinter 9 ileri otomatik şanzımanla İzmir’e geldi
Giriş Tarihi: 5.8.2019

Aracın temelini, maksimum seviyede modüler bir yapı konsepti oluşturuyor. Bu modüler yapı konsepti ile şehir içi ve şehir dışı yolcu taşımacılığı yapan, okul ve personel servisi hizmeti veren, nakliye ve kurye hizmetleri gerçekleştiren firmalar için yeni çözüm önerileri sunuluyor. Mercedes-Benz Sprinter, minibüs, panelvan ve kamyonet olmak üzere 3 ana seçenekte 1.700'ü aşkın farklı seçeneği bulunuyor. Yeni Sprinter, önden çekişli modellerinde 9 kademeli tork konvertörlü otomatik şanzıman seçeneğini kullanıcısına sunuyor.

KONFORLU YOLCULUK
Yeni Sprinter Minibüs; ister personel, ister okul aracı olarak, 13+1'den 22+1 kişiye kadar taşıma kapasitesi sunuyor. Yeni Sprinter'da hem ön hem de yolcu bölümü için ayrı klima sistemi, yeni iç yan kaplamalar, arka hoparlörler, her koltuk sırası için USB girişleri ve telefon koyma yerleri ile de konforlu yolculuk deneyimi artıyor. Arkadan itiş ya da önden çekiş seçenekleri sunulan araçta 9 kademeli tork konvertörlü otomatik şanzıman, ticari araç pazarında önemli bir yenilik olarak dikkat çekiyor.

ÖNEMLİ BİR YENİLİK
Bu özellik sadece öncen çekiş sistemi ile entegre olurken kendini kanıtlamış 6 ileri manuel şanzıman da seçenekler arasında yer buluyor. Mesafe takip sistemi DISTRONIC, "Aktif Fren Asistanı", "Aktif Şerit Takip Asistanı" ve yorgunluk uyarısı "ATTENTION ASSIST" gibi elektronik sürüş asistanlarının dikkat çektiği Yeni Sprinter, bu donanımlara ek olarak, kendi kendini temizleyebilen ve görüntüyü iç dikiz aynasına aktaran "Geri Görüş Kamerası", 360 derece görüş açısına sahip modern park yardımcısı veya silme işlemi esnasında maksimum görüş alanı sunan entegre "Yağmur Tipi Silecek Sistemi" gibi bir çok donanıma yer veriyor.

PAZARDAKİ DURUM
HAFİF ticari araç pazarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Serdar Yaprak, "Ağustos ve Eylül ayında kurun çok hareketli olduğu dönemde pazar yüzde 75 gerilemişti. Son iki ayda ÖTV ve KDVindirimleri ile düşüş 50'lere geriledi. Ocak-Şubat -Mart ayındaki seviye 40-45'lerde. Kısmı bir iyileşme var. Ama tabiî ki hala yüz olan rakam geçen seneye göre 60. Daha aşağıya gelmesi için faizde biraz daha iyileşme olması lazım. Faizler biraz daha aşağıya gelirse biraz daha ılımlı iyileşme olacak. Geçen seneyi yakalamamız mümkün değil. Yüz olan pazar 75'ler seviyesine gelirse otomotiv pazarı için daha iyi şartlar oluşur" diye konuştu.

ERCAN KARACA

Sprinter 9 ileri otomatik şanzımanla İzmir’e geldi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA