• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

yakında yollarda

Sürücüsüz otomobil yakında yollarda
Giriş Tarihi: 7.7.2019

Waymo, ’nin Kaliforniya eyaletinde yolcuları taşımak için onay aldı. ücretsiz olarak yolcu taşıyacak olan sürücüsüz araçlarda tek şart ise gerektiğinde kontrolü eline alabilecek bir şoför bulundurulması olacak

Sürücüsüz otomobil Waymo, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yolcuları taşımak için onay aldı. Eyaletteki Kamu Hizmetleri Komisyonu (CPUC), kendi kendine hareket edebilen sürücüsüz Waymo araçlarına verdiği onay belgesiyle eyalet sınırları içinde yolcu taşımalarına izin verdi. Teknoloji sitesi techcrunch.com'un aktardığına göre bu, şirket için milat niteliğinde bir karar oldu. Habere göre Waymo'nun sözcüsü, CPUC'un kendilerine eyalet sınırları içerisinde pilot uygulamada yolcuları taşıma izni verdiğini bundan sonraki adımlarının sürücüsüz araç teknolojisini daha ileriye taşımak olduğunu söyledi.

ÜCRETSİZ YOLCU TAŞIYACAK
PİLOT uygulama çerçevesinde Waymo yolculardan ücret alamayacak ve araç içerisinde kontrolü alacak bir şoför bulundurması gerekecek. Waymo'nun yolcu taşımak için 'Chrysler Pacifica hibrid minivan' ile 'Jaguar I-PACE elektrikli aracını' kullanması bekleniyor.

ERMAN AZAR

Sürücüsüz otomobil yakında yollarda haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN