• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

nedir? Clubhouse nasıl kullanılır?

nedir, nasıl kullanılır? sorusu yoğun olarak araştırılıyor. Şimdilik sadece IOS üzerinden kullanılan uygulamada yazılı mesaj, yorum, beğeni ya da fotoğraf paylaşımı yerine sesli iletişim sağlanıyor. Uygulamaya katılım için ise davetiye şartı bulunuyor. Peki Clubhouse nedir, nasıl kullanılır? İşte detaylar...

Clubhouse nedir? Clubhouse nasıl kullanılır?

31.01.2021, 16:29

Clubhouse son zamanlarda en çok araştırılan uygulamalar arasında ilk sıralarda yerini aldı. Sadece sesli konuşmanın ve sohbet odalarının yer aldığı bu uygulamaya davetiye ile katılım sağlanıyor. Peki Clubhouse nedir, nasıl indirilir? Clubhouse nasıl kullanılır? İşte detaylar...

CLUBHOUSE NEDİR, NASIL KULLANILIR?
Ses temelli sosyal bir ağ olan Clubhouse, diğer uygulamalardan farklı özelliklere sahip. Kullanıcılar isterlerse konuşmalara katılmayıp sadece dinleyebiliyorlar. Şimdilik ise IOS kullanıcılarına hitap etmektedir…

CLUBHOUSE NEDİR, NASIL KULLANILIR, NASIL ÜYE OLUNUR?

Clubhouse'da diğer sosyal medya uygulamaları gibi fotoğraf, video gibi içerikler yer almadığı gibi sadece ses temelli iletişim kurulabiliyor. Uygulamalada sesli sohbet odaları bir veya birkaç kullanıcı tarafından oluşturulabiliyor. Konuşmacılar ve dinleyicilerin yer aldığı sohbet odalarında dinleyiciler sohbet esnasında el kaldırarak konuşmaya katkı sağlayabiliyor.

Uygulamanın ana sayfasında, kullanıcı takip ettiği diğer kullanıcıların bulunduğu sohbet odalarını görebiliyor; kapalı olmayan tüm sohbet odalarına giriş yapabiliyor.

Şimdilik sadece IOS kullanıcılarına özel olan Clubhous'a üye olabilmek için izlenmesi gereken adımlar şöyle:

App Store'dan Clubhouse uygulamasını indirin.

Kendinize bir kullanıcı adı belirleyin.

Gelen SMS mesajıyla hesabınızı onaylayın.

Bu adımların ardından Clubhouse kullanıcıyı bekleme listesine alıyor.

Eğer rehberinizde uygulamayı kullanan bir kullanıcı varsa davetiye beklediğinizi görüp size davetiye gönderebilir.

Hesabınızı onayladıktan sonra uygulama içinde yer alan kategorilerden ilgi alanlarınızı seçip, bu alanlardan katılımcıların yer aldığı sohbet odalarına girebiliyorsunuz.

Clubhouse nedir? Clubhouse nasıl kullanılır? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.