• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Emekliye ek zam müjdesi!

12.3 milyon emeklinin Ocak'ta maaşıyla birlikte ek ödemesi de artacak. Peki ek ödeme oranları ne kadar olacak? İşte emekliye Ocak zammıyla birlikte gelecek ek ödeme oranları...

Emekliye ek zam müjdesi!

KARAR BEKLENİYOR
Ocak'ta maaşlar artacağı için, emeklilere her ay verilen ek ödeme de zamlanacak. Halen maaşı bin 106 lira 12 kuruşun altında olanlara net aylıklarının yüzde 5'i, üstünde olanlara ise yüzde 4'ü oranında ek ödeme veriliyor. Ocak'ta bu sınır yükselecek.

Emekliye ek zam müjdesi!

Ek ödemenin tutarı yeni maaşlar üzerinden hesaplanacağı için artacak. Ayrıca ek ödeme oranlarının artırılması da gündemde. TAKVİM'e emeklilerden konuyla ilgili çok sayıda telefon geliyor.

Emekliye ek zam müjdesi!

Vergi iadesinin yerine getirilen ek ödeme oranının o dönemde iyi bir ek gelir sağladığını belirten emekliler, "Ancak günümüz şartlarında çok düşük kaldı.

Emekliye ek zam müjdesi!

Çalışanlara Asgari Geçim İndirimi olarak en az 152 lira ödeniyor. Ek ödeme tutarımız bunun altında" diyor. Emekliler, ek ödemelerin maaşın yüzde 8'i, 9'u seviyesine yükseltilmesi için verilecek kararı bekliyor..

Emekliye ek zam müjdesi!

YAZIN YAYINLAYALIM

Ayrı hesap bitsin
Emeklilik hesaplamasında karma sistem bitsin. En yüksek aylık bağlama oranı 2000 yılına kadar olan çalışmalar için uygulanıyor.

BİZE ULAŞIN