• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir'e destek sözü

İzmir'de düzenlenen '43'üncü Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı' ile bu yıl ilk kez yapılan 'Leather & More- 1'inci Deri ve Deri Giyim Fuarı' İzmir'de açıldı.

İzmir'e destek sözü

İzmir'de düzenlenen '43'üncü Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı' ile bu yıl ilk kez yapılan 'Leather & More- 1'inci Deri ve Deri Giyim Fuarı' İzmir'de açıldı.

İzmir'e destek sözü

Bu yıl 43'üncüsü düzenlenen Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı'yla, yine bu yıl ilk kez yapılan Leather & More- 1'inci Deri ve Deri Giyim Fuarı'nın açılışı, düzenlenen törenle yapıldı. Birbirine güç katacak sektör temsilcileri ile İzmir iş dünyasını buluşturan fuarın açılışına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Bornova Belediye Başkanı CHP'li Olgun Atila ile çok sayıda davetli katıldı.

İzmir'e destek sözü

ÖZGENER'DEN DESTEK SÖZÜ
Törende konuşan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener göreve gelirken en temel ilkelerinin 'değişim' olduğunu söyledi. Özgener, "İzmir'i dünyanın en bilinen uluslararası fuarcılık merkezlerinden biri haline getirmeliyiz. İzmir'in bunu başaracak potansiyeli var. Şehrin önde gelen meslek örgütleri olarak bizlere düşen de bu potansiyelin hayata geçmesi için gereken desteği vermek" dedi. Fuarların tutunması ve Mermer Fuarı, Gelinlik Fuarı gibi kendi müşterisini yaratan marka fuarlar haline gelmesi için kurumsal desteğin önemine dikkat çeken Mahmut Özgener, İzmir Ticaret Odası olarak, fuarları kent ekonomisini kalkındırmanın en hızlı ve etkili yollarından biri olarak gördüklerini vurguladı.

İzmir'e destek sözü

Bu nedenle, fuarcılığa gereken desteği vermenin kendileri için önemli olduğunu söyleyen Özgener, "Bugün Shoexpo-Ayakkabı Fuarı 123 katılımcı ile açılıyor. Bunlardan 90'ı teşvik almak için odamıza başvuru yaptı. Leather & More Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarımız yeni bir fuar. 33 katılımcısı var. Bu katılımcıların da 20'si odamızdan destek almak üzere başvurusunu yaptı. Bu iki fuarda stant açan firmaların yüzde 70'i odamızın maddi desteği ile fuara katılıyor" diye konuştu.

İzmir'e destek sözü

Ayakkabı üretiminde İzmir'in önemli bir merkez olduğunu ve bu fuarın katılımcı sayısının gelecek yıllarda artış göstermesi için ortak hedefin olması gerektiğini söyleyen Özgener, Leather & More Fuarı'nın da doğru strateji ile hızlı bir şekilde yükselebileceğine dikkat çekti.

BİZE ULAŞIN