• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

TOKİ İstanbul Arnavutköy 3+1 kura sonuçları isim listesi

TOKİ İstanbul Arnavutköy 3+1 kura sonuçları merak ediliyor. Binlerce dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapacak olan sosyal konut projesi kapsamında kur çekilişleri devam ediyor. Kura sonuçlarını merak eden vatandaşlar araştırmalarını sürdürüyor. Peki İstanbul Arnavutköy 3+1 kura sonuçları belli oldu mu? İşte TOKİ isim isim kura sonuç listesi...

TOKİ İstanbul Arnavutköy 3+1 kura sonuçları isim listesi

TOKİ İstanbul Arnavutköy kura sonuçları merak ediliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle TOKİ kura töreni iptal edildi ancak kura sonuçları canlı yayınla veriliyor. Peki TOKİ İstanbul Arnavutköy 3+1 kura sonuçları belli oldu mu? İşte isim isim liste...

TOKİ İstanbul Arnavutköy 3+1 kura sonuçları isim listesi

ARNAVUTKÖY TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

TOKİ'nin http://talep.toki.gov.tr/ internet sayfasını açtıktan sonra "İl Seçiniz" butonuna tıklayarak bulunduğunuz ili seçin. Yan sekmede gelen "Proje Seçiniz" kısmında ise başvurduğunuz projeyi seçin. Kura çekilişi tamamlandıktan sonra isim listesine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

TOKİ İstanbul Arnavutköy 3+1 kura sonuçları isim listesi

KURA ÇEKİLİŞİ

"Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10'u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

TOKİ İstanbul Arnavutköy 3+1 kura sonuçları isim listesi

2) "En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

3) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

TOKİ İstanbul Arnavutköy 3+1 kura sonuçları isim listesi

Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 2 (iki) iş günü sonrasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili Şube'lerinden geri alabilecektir.

Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare'ce belirlenecek tarihte "Konut Belirleme Kurası" çekilecektir.

İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.

İSİM LİSTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ