• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmirli pazarcılar isyan etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir Balçova'daki programının olduğu otel önüne gelen İzmirli pazarcılar, kendisiyle görüşemedi.

İzmirli pazarcılar isyan etti

İzmir'in Bayraklı ilçesinde bulunan Özkanlar Pazaryeri'nin mahkeme kararı ile kaldırılmasının ardından başlayan yer sorunu konusu henüz çözüme kavuşturulamadı. Pazarcı esnafı da Balçova'da bir otelde düzenlenen 'Eğitimde Adalet ve Geleceği Düşünmek' adlı sempozyuma katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için otele geldi.

İzmirli pazarcılar isyan etti

Polisin içeri girmelerine izin vermediği pazarcılar, saatlerce dışarda Kılıçdaroğlu'nu bekledi. Kılıçdaroğlu, programın ardından otelden ayrılmak için aracına bindi. Esnafla görüşmeyen Kılıçdaroğlu, İzmir'den ayrılırken pazarcılar da duruma tepki gösterdi. Esnaf sözcüsü Faysal Acar, Kemal Kılıçdaroğlu İzmir'e geldiğinde kendisiyle havaalanında görüştüklerini ve sorunun çözümü için söz aldıklarını ileri sürdü.

İzmirli pazarcılar isyan etti

Acar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu sorunu çözümsüzlüğe itmekle suçlayarak, "Kocaoğlu bize 'Gidin ne haliniz varsa görün, elinizden geleni ardınıza koymayın. Gidin, Genel Başkan'ın yolunu kesin' demekle bu sorunu çözemez. Aziz Kocaoğlu ayağına kurşun sıktı. Genel Başkan'ın ağzından çıkacak laf bizim için çok önemli. Aylardır bu esnaf mağdur. Ben, Sayın Kılıçdaroğlu ile ikinci kez görüştüm. İzmirli CHP milletvekillerinin tamamı ile görüştüm" dedi.

İzmirli pazarcılar isyan etti

'KILIÇDAROĞLU BİZE SÖZ VERDİ'
Açıklamasında CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit'in de pazarcılara 'Siz provakatörsünüz' dediğini iddia eden Faysal Acar, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ali Yiğit, bir milletvekiline yakışacak açıklama yapmadı. Aziz Kocaoğlu da çıkıp hala diyor ki 'Biz pazarcılara yer gösterdik, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ve pazarcılar yeri istemiyor.' Biz deli miyiz yeri istemeyelim? Gösterdiği yer, 70 yıllık Emekçi Kadınlar Parkı. Koca koca ağaçların kesilip pazaryeri yapılamayacağını bildiği için ve sadece Hasan Karabağ, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduğu için onun yolunu kesmek için yapılan hareketler bunlar" dedi.

İzmirli pazarcılar isyan etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bire bir görüştüğünü ve dosya verdiğini savunan Acar, şunları söyledi:
"Kılıçdaroğlu 'Ben söz veriyorum, İzmir'den ayrılmadan bu sorunu çözüp açıklama yapacağım' dedi. Bizim sorunumuzu giderecek olan tek yer, Bayraklı Özkanlar pazaryerine yakın olan viyadük altıdır. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile görüşmemde bize Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait olan yeri verdiklerini söyledi. Karayolları Genel Müdürü de hiçbir sorunun olmadığını belirtti. Buna rağmen Aziz Kocaoğlu topu hükümete atıp, 'Hayır vermediler' diyor."

BİZE ULAŞIN