• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Leyla’ya kıydılar

62 Filistinliyi şehit eden binlercesini de yaralayan İsrail askerleri bebeklere bile acımadı. Filistin dün şehitlerini toprağa verdi. Şehitlerden 8 aylık Leyla bebeğin cenazesi ise insanlık vicdanına çağrı niteliğindeydi

Leyla’ya kıydılar

ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınması ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılı nedeniyle Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde İsrail askerleri tarafından katledilen Filistinliler, dün törenlerle toprağa verildi.

Leyla’ya kıydılar

Son yolculuğuna uğurlananlar arasında İsrail askerleri tarafından atılan gaz bombalarından etkilenerek şehit olan 8 aylık Leyla Enver Gandur da vardı.

Leyla’ya kıydılar

GÖSTERİLER SÜRÜYOR

Gazze'nin Sabre Mahallesi'ndeki evinden alınan Leyla'nın naaşı, Büyük Ömer Camisi'nde kılınan namazın ardından Filistin Meydanı Kabristanı'nda defnedildi.

Leyla’ya kıydılar

Öte yandan İsrail askerlerinin, keskin nişancılarla mazlumları şehit etmesi Filistinlileri, tepkilerini dünyaya duyurmaktan alı koyamadı. Yaser Arafat'ın girişimleriyle 1998'den beri anılan Nekbe Günü için binlerce Filistinli yine sokağa çıktı, gösteriler dün de sürdü. Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 38 Filistinli gözaltına alındı.

Leyla’ya kıydılar

Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde İsrail ordusunun saldırıları sonucu şu ana kadar biri bebek 62 Filistinli şehit oldu, 2 bin 770'den fazla kişi de yaralandı.

Leyla’ya kıydılar

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İsrail Ordusu'nun İsrail'i yok etmek istediğini söylediği Hamas'a karşı kendisini savunduğunu iddia etmiş, Filistin Lideri Mahmud Abbas ise yaşananları "katliam" olarak tanımlayarak dünyaya çağrı yapmıştı.

BİZE ULAŞIN