• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
  • İkindiye 23:55:00
  • BIST 78.384,78
    EURO 4,4760
    USD 3,8608
    GBP 3,8608
    CHF 3,8608
    JPY 3,8608

Bu yiyecekler kilo aldırmıyor...

Kilonuza çok takıyor hatta yediklerinizle kendinizi kısıtlıyor olabilirsiniz. Size iyi bir haberimiz var! Lifi bol kalorisi az olan bazı yiyecekleri sizin için derledik ama unutmayın ki sağlıklı bir yeme düzeni bu işin olmazsa olmazıdır.

Bu yiyecekler kilo aldırmıyor...

PATLAMIŞ MISIR

Patlamış mısırı yağ ve şeker kullanmadan (birazcık tuzla beraber) hazırlarsanız kilo alma korkusu olmadan özgürce yiyebilirsiniz. Bu şekilde hazırlanmış bir kap patlamış mısır sadece 31 kalori.

Bu yiyecekler kilo aldırmıyor...

KEREVİZ

Kereviz sapının %95'i sudan oluşmaktadır. Kilo almanıza yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda idrar söktürücü özelliği sayesinde vücudunuzdaki fazla su, tuz ve toksinleri atmaya yardımcı olur.

Bu yiyecekler kilo aldırmıyor...

PATLICAN

Yağ kullanılmadan ızgarada veya fırında pişirilmiş bir porsiyon patlıcan sadece 24 kaloridir. Bu leziz sebzeyi kilo alma kaygısı olmadan rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Bu yiyecekler kilo aldırmıyor...

PORTAKAL, GREYFURT VE MANDALİNA

Kilo vermek istediğinizde birçok meyvenin yenilmesi önerilmez ancak turunçgiller bu listeye dahil değiller. Lif, flavonoid ve C vitamini açısından oldukça zengin olan bu meyveler size hem doygunluk hissi verirler hem de vücut sağlığını korumak için birebirdirler.

Bu yiyecekler kilo aldırmıyor...

KAVUN VE KARPUZ

Bir dilimi sadece 60-70 kalori olan bu meyveleri her gün yiyebilirsiniz. Bu meyveler doygunluk hissi vermekle kalmaz aynı zamanda vücuttaki fazla sıvıyı atmada da yardımcı olurlar.

BİZE ULAŞIN