• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Afyonkarahisar'daki motor sporları parkuru tam not aldı

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan, Afyonkarahisar'daki motor sporları parkurunu takımların ve pilotların çok beğendiğini belirterek, "Parkur yöneticisi ile görüştüm. 200'ün üstünde grand prix'ye gittiğini, organize ettiklerini, bu kadar mükemmel bir grand prix yarışını bitirmediğini anlattı, bize teşekkür etti." dedi.

Afyonkarahisar’daki motor sporları parkuru tam not aldı

Özellikle takımların, sporcuların Afyonkarahisar'daki organizasyondan çok memnun olduğunu aktaran Baysan, "İki kaza oldu. Bunların tesisle, pistle hiç alakası yoktu, pilotaj hatasıydı. İki gün sonra yine grand prix yarışlarımız var. Avrupa ve Open sınıflarının yarışları var." diye konuştu.

Afyonkarahisar’daki motor sporları parkuru tam not aldı

Parkurun sürprizlerle dolu olarak 9. ayağa hazırlandığını belirten Baysan, şunları kaydetti:

"Değişik rampalar, değişik enstantaneler ekliyoruz. Parkuru, yapısı itibarıyla takımlar ve pilotlar çok seviyor. Parkur yöneticisi ile görüştüm. 200'ün üstünde grand prix'ye gittiğini, organize ettiklerini, bu kadar mükemmel bir grand prix yarışını bitirmediğini anlattı, bize teşekkür etti. Güzel bir yarış oldu. Motor sporlarına gönüllü olan herkesi mutlaka yarın ve çarşamba günkü yarışlara bekliyoruz."

Afyonkarahisar’daki motor sporları parkuru tam not aldı

"EKSİKSİZ BİR YARIŞ NASIL YAPILIYOR BUNU DÜNYAYA AFYONKARAHİSAR'DAN GÖSTERDİK"

Baysan, Dünya Motokros Şampiyonası Türkiye etabının daha önce ödül aldığını hatırlatarak, "Güzel bir parkur. Bundan sonra artık biz dünyada bir şeyi referans almıyoruz. Gerçekten dünyada biz çıtayı çok yükselttik. Dünya artık Afyonkarahisar'daki parkuru örnek alıyor. Eksiksiz bir yarış nasıl yapılıyor bunu dünyaya Afyonkarahisar'dan gösterdik." ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar’daki motor sporları parkuru tam not aldı

Dünya Motokros Şampiyonası'nın 8. ayağında MXGP kategorisinde birinci olan Hollandalı Jeffrey Herlings de Afyonkarahisar'daki parkuru beğendiğini ifade etti.

Afyonkarahisar’daki motor sporları parkuru tam not aldı

Sekizinci ayağın kendisi için iyi geçtiğini ve keyif aldığını anlatan Herlings, "Geçen seneki yarış, Kovid-19 nedeniyle yapılmadı. Çarşamba günü kazanmak için yeni bir şansımız var. Buraya daha sonra tekrar gelmek isterim. Çarşambayı dört gözle bekliyoruz. Güzel bir parkur. Geçmesi biraz zor ama burada olmaktan keyif alıyorum." değerlendirmesinde bulundu.