• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Keçispor sahada!

Bugüne kadar Süper Lig ve milli takımlar olmak üzere 150'ye yakın kulübe ev sahipliği yapan Karaburun ve Mordoğan'ın futbol sahaları keçilerin ve uyuşturucu bağımlılarının mekanı oldu. Bakımsız kalan sahalar kullanılamaz durumda; bölgedeki takımlar da kapanmanın eşiğine geldi. Sahada keçiler otlarken, soyunma odalarından yabani meyve ağaçları çıkmaya başladı

Keçispor sahada!

ŞERAFETTİN ÇIRACI

Burası ne Irak ne de Suriye... İzmir'in şirin mi şirin ilçesi Karaburun ve Mordoğan'a ait futbol sahaları. Daha düne kadar başta İzmir takımları Göztepe, Altay, Karşıyaka, İzmirspor, Bucaspor'un yanı sıra milli takımların, Süper Lig ekiplerinin Elazığspor'dan, Kayserispor'a Erzincan'a; Zaire Milli Takımı'nın bile en gözde kamp yaptığı yerlerdi. Bu sahalardan 150'ye yakın futbol takımı yararlandı. Hatta burası Türkiye Futbol Federasyonu'nun Genç Milli Takımlar'ın kamp yapması için onay verdiği ender yerlerden biriydi. Şimdi gelin görün ki iki saha da artık futbolcuların değil keçilerin ve uyuşturucu bağımlılarının meskeni olmuş durumda.

Keçispor sahada!

SU PARASIYLA BAŞLADI

Türkiye'nin gözdesi olan iki saha Büyükşehir Belediye Yasası'nın değişmesiyle harabeye döndü. İlçelerin il merkezlerine bağlandığı yasanın yürürlüğe girmesi sonrası hizmetler aksamaya başladı. Belediyeler, GSİM ve İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) arasında su parası tartışması çıkmasıyla çimlerin bakımı durdu. Kışın yağmurlarla çimleri kısmi olarak yeşeren saha, yaz aylarında ise çorak araziye döndü. 1994 yılından bu yana Yarımada'da kullanılan ve çim olan iki sahaya su faturası yüklü miktarda gelince işin içinden çıkılamaz oldu.

Keçispor sahada!

İÇİ-DIŞI TEHLİKE DOLU

İki sahanın zeminini yabani otlar basarken, soyunma odaları ve tuvaletlerin de durumu içler acısı hale geldi. Tesisler madde bağımlılarının yuvası oldu.

Keçispor sahada!

Karaburun'daki sahanın soyunma odalarının hem içi hem de dışı tehlikeli olacak şekle dönüştü. Sahanın kale direkleri bile kayboldu. Bir zamanlar müthiş maçların oynandığı, futbolcuların yetiştiği Mordoğan Sahası'nda ise keçiler otluyor. 10 bin nüfuslu Karaburun ile 5 bin nüfuslu Mordoğan'da gençlerin spor yapabileceği bir tek saha bile kalmadı.

Keçispor sahada!

BELEDİYEDEN HAMLE YOK

Çıkan belediye yasasını bahane ederek sahanın sularını kesen ve hem Karaburun, hem de Mordoğan sahalarının sonunu hazırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden henüz hiç bir hamle yapılmadı.

BİZE ULAŞIN