• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Denizli Pamukkale'ye turist ilgisi

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale'yi bugün yaklaşık 17 bin turist ziyaret etti. Denizli Turistik Oteller ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, "Hafta içi günlük ziyaretçi ortalamamız 11 bini aştı. Hafta sonu ise bu rakam 17 bine kadar çıkabiliyor" dedi

Denizli Pamukkale'ye turist ilgisi

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Pamukkale, pazar günü yaklaşık 17 bin ziyaretçi ağırladı.

Denizli Pamukkale'ye turist ilgisi

Eşsiz güzellikteki travertenleri, şifalı termal suyu ve çevresindeki antik kentleriyle her mevsim ziyaretçileri kendine doğru çeken Pamukkale'de hafta sonu dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

Denizli Pamukkale'ye turist ilgisi

Hafta içi ve hafta sonunda uğrak tatil rotaları arasında yer alan Pamukkale'ye gelen yerli ve yabancı turistler, travertenlerde yürümenin ve şifalı sularına girmenin tadını çıkartıyor.

Denizli Pamukkale'ye turist ilgisi

"GİŞE SAYISININ ARTTIRILMASI GEREKİYOR"

Denizli Turistik Oteller ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Pamukkale'deki hareketliliğin hafta sonunda gözle görülür şekilde arttığını söyledi.

Denizli Pamukkale'ye turist ilgisi

Bu yıl giriş kapılarından alınan rakamların mutluluk verici olduğunu ifade eden Şen,"Pamukkale'ye bu yıl gelen ziyaretçi sayısı müthiş bir şekilde arttı. Hafta içi günlük ziyaretçi ortalamamız 11 bini buluyor. Hafta sonu ise bu rakam 17 bine kadar çıkabiliyor. Bugün Pamukkale'yi 17 bin kişi ziyaret etti diyebiliriz. Giriş kapılarında uzun kuyruklar oluşuyor. Misafirlerimizin beklememesi için gişe sayısının arttırılması gerekiyor." dedi.

 • SON DAKİKA