• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

En iyi savaş filmleri!

Hafta sonunu film keyfi yaparak geçirmek isteyenlere özel IMDb puanı baz alınarak hazırlanmış en iyi savaş filmleri listesini sizler için derledik.

En iyi savaş filmleri!

1.AYLA

IMDb Puanı: 9,0

Kore Savaşı'nı anlatan filmde, Süleyman Astsubay savaş meydanında 5 yaşında olan Koreli bir kız çocuğu bulur. Bu kızı yanına alan Süleyman Astsubay ona Ayla adını verir. Yaklaşık 1,5 sene boyunca zorlu koşullarda ona bakar ve zamanla aralarında derin bir bağ oluşur. Ancak Türkiye'ye geri dönme kararı çıkınca Ayla'yı bırakmak istemeyen Süleyman Astsubay onu da yanında götürmek için her yolu dener.

En iyi savaş filmleri!

2.LIFE IS BEAUTIFUL (HAYAT GÜZELDİR)

IMDb Puanı: 8,6

En İyi Yabancı Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Müzik olmak üzere üç dalda Oscar ödülü kazanan filmin yönetmenliğini Roberto Benigni'nin üstleniyor. Film, 2. Dünya Savaşı sırasında karısı ve küçük oğlu ile birlikte toplama kamplarına götürülen bir babanın, her şeye rağmen çocuğu korumak için yaptıklarını ele alıyor.

En iyi savaş filmleri!

3.ER RYAN'I KURTARMAK (SAVING PRIVATE RYAN)

IMDb Puanı: 8,6

Usta yönetmen Steven Spielberg'ün yönetmenliğini üstlendiği filmde, Tom Hanks ve Matt Damon gibi isimler başrollerde yer alıyor. Üç çocuğu askerde ölen bir anne, kalan tek oğlunun da savaştan sağlam bir şekilde dönmesini istemektedir. Yüzbaşı John H. Miller (Tom Hanks) ve askerleri eve dönüş izni alan James Francis Ryan isimli askeri bulmaya çalışacaktırlar.

En iyi savaş filmleri!

4.PİYANİST (THE PIANIST)

IMDb Puanı: 8,5

Ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman'ın hayatını anlatan film, aynı isimli kitaptan uyarlanmıştır. Film, işgal altındaki Polonya'da, esir kampına gitmekten kurtulan ünlü piyanistin Varşova'da hayatta kalma mücadelesini ele alıyor.

En iyi savaş filmleri!

5.GLADIATOR

IMDB Puanı: 8,5

Russell Crowe'un başrolünde yer aldığı film, 11 dalda Oscar adayı olarak geniş çapta hayran kitlesine sahip. Film, İmparator Commodus'u öldürüp eşi ile oğlunun katledilmesinin intikamını almak isteyen General Maximus'un hikayesini ele almaktadır.

BİZE ULAŞIN