• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir'de yarış başlıyor

Kemalpaşa'da 40 ülkeden yemekler yarışacak

İzmir'de yarış başlıyor

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Yemek Festivali 40 ülkeden 500 yarışmacının katılımıyla başladı.

İzmir'de yarış başlıyor

Kemalpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve 40 ülkeden 500 yarışmacının katılacağı Uluslararası Yemek Festivali kortej yürüyüşüyle başladı. Festivalin proje ortağı ülke Ukrayna, onur konuğu ülke Bosna Herkes ve onur konuğu şehir ise lezzetleri ile meşhur Gaziantep şehri oldu. 4 gün boyunca devam edecek olan festivalde usta aşçılar hünerlerini sergilerken, ünlü sanatçılar da Kemalpaşalılar ile buluşuyor.

İzmir'de yarış başlıyor

40 ÜLKEDEN 500 YARIŞMACININ YEMEKLERİ YARIŞIYOR
Kemalpaşa'da önemli bir uluslararası festivale daha ev sahipliği yaptığına işaret eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "Dünyanın birçok ülkesinden Ukrayna'dan, Filistin'den, Katar'dan, Çin'den yaklaşık 40 ülkeden 500'e yakın yarışmacı buraya geliyor. Buraya gelenlerin birçoğu farklı dilin, farklı dinin, farklı kültürün temsilcileri.

İzmir'de yarış başlıyor

Hem onalar bir araya gelip birbirlerini anlıyor hem de cennet vatanımızı Kemalpaşa üzerinden de tanıtmış oluyoruz. Biz diyoruz ki; Türkiye'ye gelin. Türkiye dünyada huzurun, mutluluğun, refahın ve insanlık için mücadele eden ülkenin adıdır diyoruz. Cennet vatanımızı da bu programlarla tanıtmaya çalışıyoruz. Bu 4 günlük festivalimizi sadece yemek festivali olarak görmüyoruz. Bunu sadece bir araç olarak görüyoruz, amaç kaynaşmak ve vatanımızı tanıtmak. O yüzden katılan tüm misafirlerimizi kentimizin farklı ilçelerini de gezdirerek Türkiye'mizin ve İzmir'imizin tanıtımını yapmanın gayreti içerisindeyiz" dedi.

İzmir'de yarış başlıyor

Başkan Uğurlu, Fettah Can, Aleyna Tilki, Ülkü Eyüpoğulları ve Bahar Gelir'in konser vereceği festivalde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na yönelik uçurtma şenliği de düzenleneceğini kaydetti.

BİZE ULAŞIN