• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Limonlu suyun faydaları nelerdir?

Başlı başına bir şifa kaynağı olan limonun faydaları saymakla bitmiyor. Limonlu suyun da pek çok faydası olduğu ortaya çıktı. Özellikle kilo vermek isteyenler tarafından tercih edilen limonlu suyun daha birçok faydası bulunuyor. Peki limonlu suyun faydaları nelerdir? ​İşte limonlu suyun faydaları...

Limonlu suyun faydaları nelerdir?

Limonlu suyun faydaları arasında, böbrek taşı ve karaciğer için yaptıkları kesinlikle gözardı edilemez. İşte Limonlu su içmenin faydaları nelerdir sorusunun cevapları.

Limonlu suyun faydaları nelerdir?

Boğaz ağrısı: Ilık limonlu su içmek boğaz ağrısı ve farenjitten kurtulmaya yardımcı olur.

Limonlu suyun faydaları nelerdir?

Kalori alımını azaltır: Limonlu su, şeker oranı yüksek meyve sularına ve içeceklere iyi bir alternatif oluşturur. Özellikle diyabet hastaları ve kilo vermek isteyen kişiler için iyi bir içecektir.

Limonlu suyun faydaları nelerdir?

Böbrek taşı: Limonlu suyun en temel faydalarından birisi böbrek taşına iyi gelmesi ve onu önlemesi özelliğidir. Normal şekilde böbrek taşları vücuttan çok fazla rahatsızlık vermeden atılır. Ancak bazen idrar akımına engel olur ve yoğun ağrılara sebebiyet verir. Limonlu su içmek vücuda yeniden su kazandırmada ve idrarı sulandırılmış şekilde tutmada yardımcı olur. Bu da böbrek taşı oluşum riskini azaltır.

Limonlu suyun faydaları nelerdir?

Sağlıklı karaciğer için faydalıdır: Limonlu suyu içmek karaciğerde bulunan sindirim enzimlerini harekete geçirmede yardımcı olur. Ayrıca kanın oksijen durumunu düzenlemede de yardımcı olur.

BİZE ULAŞIN