• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Padokta atlar değil mankenler yürüdü

İzmir Şirinyer Hipodromu, bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen "Uluslararası Kadın Konseyi Koşusu"na ve "Geçmişten Günümüze Türk Kadını Kıyafetleri" defilesine ev sahipliği yaptı. Padok alanında yapılan defilede Erenler, Anadolu Selçuklu, Osmanlı ve Saray, Çanakkale Savaşı ve Cumhuriyet Dönemi temalı kıyafetler sergilendi

Padokta atlar değil mankenler yürüdü

ERCAN AKGÜN

İzmir Şirinyer Hipodromu, bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen "Uluslararası Kadın Konseyi Koşusu"na ve "Geçmişten Günümüze Türk Kadını Kıyafetleri" defilesine ev sahipliği yaptı. Duman Ajans koordinatörlüğünde ve İzmir Olgunlaşma Enstitüsü işbirliğiyle İzmir Hipodromu'nda ilk kez düzenlenen tarih dolu defilede sırasıyla Erenler, Anadolu Selçuklu, Osmanlı ve Saray, Çanakkale Savaşı ve Cumhuriyet Dönemi temalı kıyafetler sergilendi. Enstitünün giyim bölümü öğretmenleri ve tasarımcılarının hazırladığı 18 kıyafet, Serkan Duman ve Gökhan Duman koreografisiyle 18 model tarafından sunuldu. Padok alanında gerçekleşen ve yarışseverler tarafından büyük ilgi gören etkinliğin finalinde "Memleketim" şarkısıyla Türk Bayrağı elbisesi sergilendi.

Padokta atlar değil mankenler yürüdü

'DEĞERLİ' SÜRPRİZ YAPTI, KUPAYI KAPTI

Saat 20.00'de düzenlenen Uluslararası Kadın Konseyi Koşusu'nda Şirinyer Hipodromu, dişi İngiliz taylarının heyecan dolu mücadelesine sahne oldu. 2000 metre çim pistteki yarışı Hakan Agar'ın sahibi olduğu Değerli isimli tay, jokeyi Nevzat Avci'yle birlikte kazanarak gecenin sürprizine imza attı. Koşu sonrası Şeref Tribünü'ndeki ödül töreninde, Hakan Agar'a kupasını, Türkiye'nin ilk kadın Turizm ve ilk kadın Çevre Bakanı olan Türk Kadınlar Konseyi Derneği Genel Başkanı Işılay Saygın takdim etti. İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen törene, İzmir kadın dernekleri başkanlarının yanı sıra TJK asli üyeleri Zekeriya Aydın, Serdar Pedükcoşkun ve eşi Nazan Pedükcoşkun da katıldı.

Padokta atlar değil mankenler yürüdü

İşte "Geçmişten Günümüze Türk Kadını Kıyafetleri' defilesinden kareler..

Padokta atlar değil mankenler yürüdü
Padokta atlar değil mankenler yürüdü
BİZE ULAŞIN