• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Siyah turpun faydaları saymakla bitmiyor

Salata ve yemeklere lezzet katan turp tam bir vitamin deposu. Pek çok faydası bulunan siyah turp, uzmanlar tarafından öneriliyor. Sindirim sistemi problemlerinden cilt sorunlarına kadar birçok rahatsızlığa iyi gelen turpun faydalarını duydukça mutfağınızdan eksik etmeyeceksiniz. Peki siyah turpun faydaları nelerdir? Siyah turp nasıl tüketilir? İşte detaylar...

Siyah turpun faydaları saymakla bitmiyor

Bir yandan sağlığınızı arttırırken diğer taraftan da muhteşem görünmenizi sağlayacak doğal bir ürün mü arıyorsunuz? O zaman siyah turpu denemenizin vakti gelmiş de geçiyor.

Siyah turpun faydaları saymakla bitmiyor

Bu kök sebzenin rengi her ne kadar iç açıcı olmasa da sunduğu şaşırtıcı faydaları öğrendikten sonra, kesinlikle bu küçük kara besine aşık olacaksınız.

İşte siyah turpun inanılmaz faydaları...

Siyah turpun faydaları saymakla bitmiyor

CİLT SAĞLIĞI İÇİN YARARLIDIR

Parlak ve sağlıklı bir cilt elde etmek için ihtiyacınız olan ilk şey, temiz bir iç sistemdir. Kanınız mikroplar ile dolu ise, cildinizin bunu açıkça yansıtmasına şaşırmamalısınız. Siyah turp, böyle bir durumda size fazlasıyla yardımcı olabilir. İçerdiği vitamin B, çinko ve fosfor sayesinde etkili bir kan temizleyicisi olarak çalışır ve vücudumuzdaki atık maddelerin yanı sıra her türlü toksini de ortadan kaldırır. Sonuç olarak sık sık siyah turp tükettiğiniz takdirde vücudunuza detoks etkisi sunarak kusursuz bir güzelliğe sahip olursunuz.

Siyah turpun faydaları saymakla bitmiyor

CİLT LEKELERİNİ GİDERİR

Siyah turp bol miktarda doğal antioksidan ve cildimizin yaşlanmaya karşı mücadele edebilmesi için çok önemli olan C vitamini seviyesini içerir. Öte yandan bu antioksidan ve vitamin dışında, vücudumuzdaki oksidasyonu engelleyen son derece güçlü birkaç başka bileşiği daha bünyesinde barındırır. Bu nedenle, siyah turp suyunun düzenli tüketilmesi zararlı serbest radikallerden kurtulmamıza ve dolayısıyla daha genç bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Siyah turpun faydaları saymakla bitmiyor

SOĞUK ALGINLIĞI VE ÖKSÜRÜĞÜ GİDERİR

Siyah turpun büyülü gücü aynı zamanda kronik soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde de etkilidir. Bunun için turpun suyunu sıkın biraz şeker ilave edip bekletin. Sabahları meyve suyu olarak tükettiğinizde solunum sistemi enfeksiyonları için mükemmel bir ilaç olduğunun farkına varacaksınız.

 • SON DAKİKA