• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Türkiye'nin gündemine damga vuran seri katiller

Kayseri'deki dehşet "Seri katilleri" gündeme getirdi. Hamdi Kayapınar, 7 kişiyi öldürdükten sonra cezaevine girmiş 2017 Şubat ayında da tahliye edilmişti. Kendisine "Avcı" diyen Kayapınar'ın son kurbanı güvenlik görevlisi Sami Yılmaz oldu. Kayapınarın, Yılmaz'ı, çok beğendiği silahı için öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Türkiye'nin gündemine damga vuran diğer seri katillerden hafızalarda kalanları ise şöyle:

Türkiye'nin gündemine damga vuran seri katiller

Kayseri'deki dehşet "Seri katilleri" gündeme getirdi. Hamdi Kayapınar(fotoğrafta), 7 kişiyi öldürdükten sonra cezaevine girmiş 2017 Şubat ayında da tahliye edilmişti. Kendisine "Avcı" diyen Kayapınar'ın son kurbanı güvenlik görevlisi Sami Yılmaz oldu. Kayapınarın, Yılmaz'ı, çok beğendiği silahı için öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Türkiye'nin gündemine damga vuran diğer seri katillerden hafızalarda kalanları ise şöyle:

"UZİ'Lİ TERMİNATÖR"

Erdinç Tümer ise İzmir ve Bursa'da biri kadın 5 kişiyi öldürdü. Mafya tetikçisi ve tahsilatçısı olan Tümer, cinayetleri "Uzi" marka silahla işlediği için basında "Uzi'li Terminatör" olarak anıldı. Tümer 1999'da yakalandı. 2002'de yargılaması biten Tümer, 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

"MOBİLYACI KATİL"

Kamuoyunda "Mobilyacı Katil" bililen Seyit Ahmet Demirci ise 1998'te İstanbul'da üç mobilyacıyı dükkanlarının bodrumkatında kafalarına kurşun sıkarak öldürdü. Demirci'nin kurbanları mobilyacılardı. Esenler ve Bağcılar'da hiç tanımadığı mobilyacıları rastgele seçerek öldürmüştü.

Türkiye'nin gündemine damga vuran seri katiller

"BEBEK YÜZLÜ KATİL"

"Bebek Yüzlü" katil olarak bilinen Ali Kaya ise 1997'de amcası Celal Kaya'yı öldürdü. 5 yıl hapis yattı. Cezaevinden çıktığında annesine tecavüz öne sürülen bir kişiyi öldürdü. Bu cinayet sonrası akli dengesi bozuk raporu alarak akıl hastanesine kaldırıldı. 1999'da kapalı yerde duramaz raporu aldı ve bu nedenle hastaneden çıkarıldı. Bundan sonra Alanya'da 5 kişiyi daha bıçaklayarak öldürdü.
Son cinayetinden sonra kişilik bozukluğu teşhisiyle tekrar akıl hastanesine yatırıldı. Hastanede, yine benzer suçlarla oraya atılmış olan Ayhan Kartal'ı bıçaklayarak öldürdü. Son cinayetinden sonra Şanlıurfa yarı açık cezaevi'ne kaldırıldı. Bir yıl sonra buradan firar eden Kaya, 2004 yılında Alanya'da yakalandı.

Türkiye'nin gündemine damga vuran seri katiller

"ÇİVİCİ KATİL"

Türkiye'nin gündemine gelen bir diğer seri katil ise "Çivici Katil" olarak bilinen Süleyman Aktaş. Aktaş, Antalya'da Nuri Keskin adındaki Başkomiseri öldürdü ve tutuklandı. Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde 4.5 yıl tedavi gördü. Taburcu olduktan sonra Denizli'nin Bozkurt İlçesi'ndeki Çambaşı Köyü'ne döndü. 1994'te dört komşusunu boğarak öldürdü, gözlerine ve kafalarına çivi çaktı.Kamuoyunda "Çivici Katil" olarak bilinen Aktaş, konulduğu Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine konuldu, buradan kaçtı ancak yakalandı.

Türkiye'nin gündemine damga vuran seri katiller

"ARTVİN CANAVARI"

Adnan Çolak ise "Artvin Canavarı" olarak biliniyor. Adnan Çolak 1992-1995 yılları arasında Artvin ve ilçelerinde 11 kişiyi öldürdü. Adnan Çolak 5 yıllık yargılama sonunda 112 yıl ağır hapis cezasına çarptırdı ancak kamuoyunda "Rahşan Affı" olarak bilinen Şartlı Salıverme düzenlemesiyle 28 Mayıs 2005'te serbest bırakıldı.

Türkiye'nin gündemine damga vuran seri katiller

"TORNAVİDALİ KATİL"

Yavuz Yapıcıoğlu ise "Tornavidali Katil" olarak tanınıyor. Yavuz Yapıcıoğlu, Türkiye kriminoloji tarihinin en tehlikeli, en çok cinayet işleyen sanığı. Polis kayıtlarına göre 18 kişiyi öldürdü. Ancak 43 cinayetin sanığı olduğu ileri sürüldü. İstanbul ve Ankara'da cinayetler işledi. Cinayetleri işleme biçimi nedeniyle, "Tornavidalı Katil" olarak anıldı. Halen cezaevinde.

BİZE ULAŞIN