• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bu saltanat sorgulanmalı

Hedef gösterdiği Yeni Asır’ın saldırıya uğramasına neden olan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı’nın aylık 15 bin lirayı bulan gelirine, sendika camiasından da tepki geldi. Memur Sen Onursal Başkanı Abdurrahim Şenocak, “Bir sendika yöneticisinin, işçinin 5-6 katı kadar ücret alması adaletsizliktir. Sorgulanmalı” dedi

Bu saltanat sorgulanmalı

18.10.2015, 00:00

Ankara'daki patlamaları protesto için düzenlenen etkinlikte hedef gösterdiği Yeni Asır Gazetesi'nin saldırıya uğramasına neden olan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı'yla ilgili ortaya çıkan bilgiler toplumun birçok kesiminden yankı buldu. Sendikadan toplam geliri aylık 15 bin lirayı bulduğu ortaya çıkan ve yakınlarını Büyükşehir Belediyesi'nde memur olarak işe yerleştirdiği belirlenen Sarı'ya sendika camiasından da tepki geldi. Bir sendika yöneticisinin, üyelerinin en az 5-6 katı kadar ücret almasının adaletsizlik olduğunu dile getiren Memur Sen Onursal Başkanı Abdurrahim Şenocak, "Ege'de bu parayı alan adamın aklı başından çıkar. Çok büyük maaş, kendisini bu kentin patronu sanabilir. Bir işçi temsilcisinin 15 bin lira alması düşündürücü ve vahim bir durum. Bu kadar parayı alması sorgulanmalıdır. İşçiler 2 bin 500 ile 3 bin lira alırken, temsilcisi bu parayı alırsa işçilerin hakkını filan savunamaz" dedi.

"Maskeler düştü"

Memur Sen İzmir Temsilcisi Ali Musa Bina da, "Ülkemiz büyük bir sınavdan geçiyor. Başkentimizde bomba patlatılıp onlarca insan yaşamını yitirirken, terörü ve terör destekçilerini kınayanlar, birlik ve beraberlik çağrısı yapanlar hedef gösteriliyor. Devlet suçlanıyor, Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza hakaretler ediliyor. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Gündoğdu Meydanı'nda toplanan kalabalığa sloganlar attırarak Sabah, Yeni Asır ve Yeni Şafak gazetelerini hedef gösteriyor. İşte milletimiz bunu anlamakta güçlük çekiyor. Zira böyle toplumsal olaylar karşısında alınan tavırlar, insanların yüzlerindeki maskelerin düşmesine sebep oluyor. Acaba Sarı, bizim bölünüp parçalanmamızı mı istiyor?" dedi.

Bir iddia daha

Öte yandan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı hakkındaki iddialara her gün bir yenisi ekleniyor. En son, Sarı'nın geçtiğimiz yerel seçimlerde CHP'nin adayı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun afişlerinin asılması işini yaptırdığı bazı kişileri iş vaadiyle kandırdığı iddia edildi. Yeni Asır'ın internet sitesinde Sarı'yla ilgili habere yorum yapan bir vatandaş, Sarı'nın seçimlerde kendilerini işe alma vaadi ile gece gündüz demeden çalıştırdığını, seçim sonrası telefonlara bile cevap vermediğini iddia etti. Aynı vatandaş, Sarı'nın, seçimlerde çalışanlar yerine başka kişileri 5 bin TL karşılığında Büyükşehir'de işe yerleştirdiğini ve 50 kişiyi işe sokarak 250 bin TL gelir ettiği ididasında da bulundu.

FATİH ŞENDİL

Bu saltanat sorgulanmalı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.