FETÖ’cü haşhaşi akıl hastanesinde

Giriş Tarihi:16.07.2017, 20:25 Güncelleme Tarihi:16.07.2017, 20:25
FETÖ’nün “beyin yıkayan” fetvasına inanıp, “cennete gitme” hayaliyle polise teslim olan ve “FETÖ’cüyüm, beni hapise atın” diyen DEÜ öğretim görevlisi Gökhan Baş, Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yatılı tedaviye alındı

FETÖ'nün 'hapistekiler cennete gidecek' fetvası sonrası, polise teslim olup kendisinin FETÖ örgüt üyesi olduğunu ve hapse girmek istediğini söyleyen Dokuz Eylül Üniversitesi' öğretim görevlisi Gökhan Baş, üç günlük gözaltı süresi sonrası işlemleri tamamlandıktan sonra savcılık ve mahkeme kararı ile Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırıldı.

DİNİ KULLANDILAR

Silahlı terör örgütü FETÖ, yıllarca dini maske olarak kullanıp, terör faaliyetlerine himmet adı altında para topladı.
Hadis-i şerifler ve Kur'anı Kerim'den ayetlerin yanı sıra Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in adını kullanacak kadar ileri giden ve manevi değerler üzerinden din istismarcılığı yapan FETÖ mensuplarının kirli oyunu, polise teslim olan Gökhan Baş gerçeği ile kesinlik kazandı.

GÖZALTINA ALINDI

Kendisine bağlı bir yayın organı ile üyelerine mesaj gönderen FETÖ, hapse girenlerin cennete, dışarda kalanların ise cehenneme gideceğini duyurdu. Bunu duyan Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği'nde görev yapan Araştırma Görevlisi Gökhan Baş, "Ben de FETÖ'cüyüm. Beni de hapise atın ben cennete gitmek istiyorum" diyerek polise teslim oldu. Genç akademisyen Gökhan Baş, ısrarları üzerine hakkında soruşturma başlatılarak gözaltına alındı. Baş'tan diğer arkadaşlarının da adının vermesi, onların da cennete gitmesi için yardımcı olması istendi.
Bir süre düşünen Gökhan Baş, 'Bir arkadaşımın daha cennete gitmesini istiyorum" diyerek FETÖ'cü birinin ismini verdi. Araştırma Görevlisi Gökhan Baş, ifadesinin tamamlanması ve işlemlerinin ardından savcılık ve mahkeme kararı ile Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gönderilirken, ilk muayene sonrası tedavisinin yapılması için hastaneye yatırıldı.

FAİTH ŞENDİL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.