• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

FETÖ’cü müdüre para toplamışlar

FETÖ’cü müdüre para toplamışlar

6.10.2017 23:27 , Güncelleme Tarihi: 30.10.2017 14:37

İzmir’de bazı okul müdürlerinin, FETÖ kapsamında cezaevinde tutuklu bulunan Ali İmran D’ye yardım kampanyası başlattığı ortaya çıktı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma açarken, görevinden alınan Bedii K. ise Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı

Türkiye'de 16 Nisan Referandumu öncesinde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) operasyonları kapsamında ByLock kullandığı tespit edilen ve örgütle bağlantısı olduğu belirlenen Cahide Ahmet Dalyanoğlu İlkokulu Müdürü Ali İmran D. tutuklanarak Şakran Cezaevi'ne gönderildi. Ali İmran D. burada diğer FETÖ'cülerle birlikte kalırken ilçedeki bazı okul müdürlerinin başlattığı kampanya şok etkisi yarattı.

WHATSAPP GRUBU KURDU

Çiğli Egekent İlkokulu Müdürü Bedii K. Anayasa Mahkemesi'nin "ByLock kullanan kişiler FETÖ'ye üyedir" tespitine rağmen, bu suçlamayla cezaevine giren okul müdürü Ali İmran D. için para yardımı topladı. Bedii K'nin para yardımını okul müdürleri için kurulan bir whatsapp grubu üzerinden yaptığı öğrenildi. Bedii K'nin bu grup aracılığıyla Ali İmran D'nin ailesi için 2 bin 560 lira para topladığı, paraların bazılarını kendi banka hesabına yatırttığı, bazılarını da elden aldığı belirtildi.

KODLU YAZIŞMALAR

FETÖ'cü okul müdürü için yardım toplanan whatsapp yazışma grubunda dikkat çeken bir diğer detay ise kodlu isimler oldu. Grupta para yardımında bulunacaklarını söyleyenlerin isimleri açıkken BK, CAK, KA, İT, CAD, OP, SY, AÖ ve IB isimli kişilerin kodlu verildiği görüldü. Bu isimlerin neden kapalı olduğu merak konusu oldu. Bu kişiler içinde yer alan CAD'ın FETÖ'cü okul müdürünün aynı zamanda okul aile birliği başkanı olduğu Cahide Ahmet Dalyanoğlu okul aile birliği olduğu öğrenildi.

"PARANIZI VERECEĞİM"

whatsapp yazışma grubunda çelişkili ifadeler kullandığı da kaydedildi. Bedii K, Ali İmran D'ye inandığını söylese de kabahatli çıkması durumunda topladığı paraları iade edeceğini söyledi. Bedii K'nin bu sözleri şu ifadelerle yer aldı; "Ali İmran müdürümüzü gerçekten tanıyan ve değer veren arkadaşlardan, gerçekten de içlerine sinerek bu kampanyaya destek vermelerini rica ediyorum. Biz yüzde yüz samimiyetine ve masumiyetine inansak da, kabahatli çıkması halinde yaptığınız yardım miktarınca benden alacaklı olacaksınız. Ali İmran D'ye gönüllü olan arkadaşlardan oluşturulacak bir ekip tarafından eşine takdiminin şık olacağını düşünüyorum." Öte yandan FETÖ'den ihraç edilip cezaevine gönderilen Ali İmran D'nin 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasındaki demokrasi nöbetlerine katıldığı öğrenildi.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

FETÖ’cü müdüre para toplamışlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN