• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

İdlib’e ikinci keşif ekibi

İdlib’e ikinci keşif ekibi

12.10.2017 22:12 , Güncelleme Tarihi: 12.10.2017 22:12

Türk Silahlı Kuvvetleri İdlib'e ikinci keşif ekibini gönderdi. Bükülmez Karakolu'nda Suriye tarafına geçen keşif ekibine bağlı özel birlik Atme Kasabası'nda geçerek Dara İzzah ve Bereket Dağı bölgesine yöneldi. 6 araçlık Türk ekibine ÖSO askerleri de eşlik etti.
TSK, İdlib gerginliği azaltma/çatışmasızlık bölgesinde gözlem noktaları kurmak için keşif faaliyetinin 8 Ekim'de başladığını duyurmuştu.
ÖSO ile birlikte 5 gündür çalışmalarına devam eden ekip, Mehmetçiğin İdlib intikalinde izleyeceği yol güzergahını ve bölgede kurulacak gözlem noktalarını belirlemek için çalışıyor. Bölgede gün boyunca faaliyetlerine devam eden keşif ekibi İdlib'in kuzey kırsalında 8 bölgede incelemelerde bulundu. İkinci kez Suriye tarafına geçen Türk keşif ekibi çalışmalarını tamamladıktan sonra Türkiye tarafına geçti.

GECE GÜNDÜZ SEVKİYAT

TSK bir yandan Suriye'nin İdlib kentinde keşif faaliyetlerine devam ederken diğer yandan da sınıra askeri sevkiyat yapmaya devam ediyor. İdlib'e gerçekleştirilecek intikal öncesinde son hazırlıklarını yapan TSK, Hatay Reyhanlı'da bulunan Oğulpınar Sınır Karakolu'na zırhlı araçlardan oluşan 20 araçlık bir araç konvoyu daha gönderdi.

20 ARAÇLIK YARDIM KONVOYU

TSK bir yandan Suriye'nin İdlib kentinde keşif faaliyetlerine devam ederken diğer yandan da sınıra askeri sevkiyat yapmaya devam ediyor. İdlib'e gerçekleştirilecek intikal öncesinde son hazırlıklarını yapan TSK, Reyhanlı'da bulunan Oğulpınar Sınır Karakolu'na zırhlı araçlaradan oluşan 20 araçlık bir araç konvoyu daha gönderdi. Türkiye'nin farklı illerinden Suriye'ye gıda malzemesi götüren TIR'lar Reyhanlı ilçesine ulaştı. Burada Cilvegözü Sınır Kapısı'na yönelen TIR'lar yaklaşık 4 kilometrelik kuyruk oluşturdu.

İdlib’e ikinci keşif ekibi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN