• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

tuzağında ilk tahliye

ByLock tuzağında ilk tahliye

28.12.2017, 14:51

kullandığı iddiasıyla bir süredir tutuklu bulunan ve hakkında ‘örgüt üyeliği’nden dava açılan Saadet Partisi İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Mustafa Yaman'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıkladığı 11 bin 480 kişilik mağdurlar arasında bulunduğu anlaşıldı. Yaman, yargılandığı İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nce tahliye edildi

FETÖ davasında tutuklu yargılanan Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Mustafa Yaman'ın, adının "ByLock" listesinden çıkarılmasının ardından tahliyesine karar verildi.

FETÖ MAĞDURUNA JET TAHLİYE!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandığı iddiasıyla gözaltına alınıp hakkında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Saadet Partisi İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Mustafa Yaman'ın yargılandığı davada flaş bir gelişme yaşandı.

İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Yaman'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açıklanan FETÖ'nün Bylock kullanmış gibi gösterdiği 11 bin 480 kişilik mağdurlar listesinde bulunduğu anlaşıldı.

Mustafa Yaman'ın durumunu değerlendiren İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi ara bir karar ile tahliyesine hükmetti. Oy birliği ile alınan tahliye kararında, "Sanık Mustafa Yaman'ın güncellenen ByLock listesinde adının listeden çıkartıldığı, dosyada yüklenen suça ilişkin başkaca bir iddia ve delil bulunmadığı görülmekle sanığın müsnet suçtan bi hakkın tahliyesine, başka bir suçtan tutuklu ya da hükümlü değilse gereği için İstanbul cumhuriyet Başsavcılığı'na yazılmasına, dosya üzerinden yapılan inceleme sonucu itiraz yolu açık olmak üzere oy birliği ile karar verildi" denildi.

Mustafa Yaman'ın yargılandığı davanın geçtiğimiz günlerde görülen duruşmasına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve bazı partililer de katılmıştı.

ByLock tuzağında ilk tahliye haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN