• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

"Komando" olmak için 'ye geldi

Komando olmak için Türkiye'ye geldi

30.01.2018, 11:56

'da doğup büyüyen ve yerine "komando" olarak vatani görevini yapmak isteyen Emre Karakuş'a 'da düğün gibi asker eğlencesi düzenlendi.

Sandıklı Belediye Düğün Sarayı'nda gerçekleştirilen programa, çok sayıda asker adayı ve davetliler katıldı.

Emre Karakuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki ağabeyinin bedelli askerlik yaptığını ancak kendisinin komando olmayı çok istediğini söyledi.

Sandıklı Askerlik Şubesine giderek, askerlik başvurusu sırasında bu talebini ilettiğini belirten Karakuş, Manisa Kırkağaç'ta jandarma komando olarak vatani görevini yapacak olmanın sabırsızlık ve mutluluğunu yaşadığını vurguladı.

Karakuş, ailesinin de kendisine büyük destek olduğunu dile getirerek, "Askerleri çok severdim. Asker olmak isterdim. Babam da şans verdi, 'git oğlum' dedi. Vatanımı korumaya geldim ben buraya. Her şey para değil. Asker eğlencesi de çok güzel. Manisa Kırkağaç'a jandarma komando olarak gidiyorum. Afrin'e de komutanlar 'gel' derse hemen giderim." diye konuştu.

"OĞLUMU VATAN SEVGİSİYLE BÜYÜTTÜM"

Baba Mehmet Karakuş da çocuklarını her yıl düzenli olarak Türkiye'ye gönderdiğini belirterek, "Oğlumu vatan sevgisiyle büyüttüm." dedi.

Yaklaşık 30 senedir Fransa'da yaşadıklarını aktaran Karakuş, şunları kaydetti:

"Oğlum Fransa doğumludur. Fransa vatandaşıdır. İki ağabeyi var. Ağabeyleri askerliği paralı yaptı. En küçükleri Emre 'ben Türkiye'de askerlik yapacağım' dedi. Buraya geldi ve başvuruda bulundu. Dilekleri kabul oldu. Allah bütün askerlerimizi korusun inşallah."

Anne Hülya Karakuş da çok sevinçli olduğunu ifade ederek, bütün askerler için dua ettiklerini söyledi.Kaynak: AA

"Komando" olmak için Türkiye'ye geldi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN