• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

askerinden insanlık dersi

ÖSO askerinden insanlık dersi

19.02.2018, 22:58 Güncelleme Tarihi: 19.02.2018,23:15

Afrin'de askerlerimiz ve ÖSO mensupları köyleri tek tek teröristlerin elinden kurtarılırken, alınan köylerden birinde yakalanan PYD/ PKK'lı kadın teröriste ÖSO'lu asker insanlık dersi verdi. Susuzluktan bitkin düşen ve eli yüzü çamura bulanan teröriste ÖSO'cu bir savaşçı su verdi. Yüzünü yıkayan hain, verilen sudan içti. Olaya ait görüntüler ise sosyal medyada geniş yer buldu.

2 KÖY DAHA TEMİZLENDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Zeytin Dalı Harekatı'nın 31. gününde Afrin'in Hantalli ve Divan Tahtani köyleri ile üs olarak kullanılan bir noktayı, bir tepe ve bir köy altı yerleşimi YPG/PKK-DEAŞ'tan arındırdı. Afrin'in batısındaki Racu beldesine bağlı Hantalli köyü ile güneybatısındaki Cinderes beldesine bağlı Divan Tahtani köyü, üs olarak kullanılan Beyyada noktası, Kila Tepesi ve Sattuf evleri köy altı yerleşimini YPG/PKK-DEAŞ'tan kurtardı. Öğle saatlerinde de tarihi Nebi Huri Tepesi teröristlerden temizlenmişti.

78 NOKTA KURTARILDI

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde biri belde merkezi, 52'si köy, 4'ü köy altı yerleşim ve 20'si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/ PKK'ya ait üs olmak üzere 78 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

CAMİYİ BİLE KARARGAH YAPMIŞLAR

Zeytin Dalı Harekatı'nda teröristlerden arındırılmak istenen Afrin kırsalındaki Maranez köyünde bulunan ve çatışmalar nedeniyle hasar gören camiyi PYD/PKK'lı teröristler karargaha dönüştürdü. Etrafına derin hendekler kazılan camide bulunan teröristler sık sık Azez bölgesindeki kontrol noktalarında bulunan Özgür Suriye Ordusu güçlerine uzun namlulu tüfeklerle taciz ateşi açıyor.
PYD/PKK'lı teröristlerin camiyi karargaha dönüştürmesindeki asıl amacın ise TSK ve ÖSO güçlerinin ibadethaneye kutsallığından dolayı ateş açmayacağının düşündükleri sanılıyor.

ÖSO askerinden insanlık dersi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN