• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

korkusu

Mehmetçik korkusu

15.03.2018, 23:39

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'de düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 525 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Harekatta dün itibarıyla 55. gün geride kalırken, Afrin çevresine yönelik kuşatma da tamamlandı. Eller tetikte beklerken, Türk ordusu ve ÖSO askerleri sivillerin çıkması için tanınan 72 saatlik sürenin dolmasının ardından merkeze giriş yapacak.

PARALARLA KAÇTILAR

Öte yandan, örgütün Kandil'den gelen yöneticilerinin de aralarında bulduğu üst düzey kadrosundan 100'e yakın yöneticinin valizler dolusu dolarlarla kaçtığına dair istihbari bilgiler geldiğini belirten Güvenlik ve Terör Uzmanı Coşkun Başbuğ yine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başbuğ, "Baktılar TSK çok kararlı ve inançlı, sıkıyı görünce kaçtılar. İçerde 30 koyun sürüsünü yürütemeyecek çapulcular kaldı. Onların da bir çoğu sivillerin arasında kamufle ettiler kendilerini. Sabah saatlerinde Afrin merkezine giriş yaparız. Orada kaç terörist var bunu girince göreceğiz" dedi.

KÖYLER TEMİZLENİYOR

Mehmetçiğin ilerleyişinin ardından, teröristlerin kontrolündeki köylerde olası çatışma korkusu ve teröristlerin baskılarından kaçan siviller, yine Mehmetçik tarafından güvenli bölgelere yönlendiriliyor. TSK ve ÖSO güçleri, Afrin'in Korzlu, Çakur, Naz, Zerkanlı ve Balal köylerini teröristlerden temizledi. Gün içinde teröristlerden kurtarılan köy sayısı 9'a yükseldi. Kontrol altına alınan bölge sayısı ise 203'ü köy ve 39'ı kritik nokta olmak üzere toplam 242'ye ulaştı

FATİH ŞENDİL

Mehmetçik korkusu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN