• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Erdoğan’ın müjdesi Diyarbakırlıları heyecanlandırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi Diyarbakırlıları heyecanlandırdı

19.03.2018, 17:44

’ın final maçının ’da yapılacağı müjdesinin ardından vatandaşları heyecan sardı

Yaklaşık 18 yıl aradan sonra bir kupa finaline ev sahipliği yapacak olan kentte hazırlıklara başlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumartesi günü katıldığı AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresinde 9 mayısta yapılacak olan Ziraat Türkiye Kupası final maçının Diyarbakır'da oynanacağı müjdesi kentte sevinçle karşılandı. 18 yıl sonra yine bir Türkiye Kupası final maçına ev sahipliği yapacak olan kentte, TOKİ tarafından Kayapınar ilçesinde yaklaşık 150 milyon liraya mal olan ve yüzde 99'u tamamlanan 33 bin kişi kapasiteli stadın açılışı da yapılacak.Taraftar mutlu

Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Ramazan Tugay isimli taraftar, Amedspor Direniş Taraftarlar Derneği olarak, Ziraat Türkiye Kupası'nın Diyarbakır'da oynanmasını önemsediklerini söyledi. Tugay, "Ama isterdik ki yeni stadın açılışı iki güzide takımımız olan Amedspor ve Diyarbekirspor'un karşılaşması ile olsaydı. Bundan öte, bu bölgenin huzura, kardeşliğe, barışa ihtiyacı var. Zaten bunlar sağlandığı andan itibaren bu bölgenin durumu had safhaya çıkar. Şimdi bu denli komplekslerin bölge halkı için çok iyi olur. Gönül ister ki bölge takımlarının hepsine stat yapılsın. Stat eksikliği var, heyecanımız var. Ekonomik anlamda da kente katkısı olacağı inancındayım" dedi.


33 bin kişilik stat dev final ile açılacak

Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ramazan Dayan ise, 33 bin kişilik dev stadı Diyarbakır'a kazandıran ve spor camiasına armağan eden başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ettiklerini söyledi. Dayan, "33 bin kişilik bu muazzam stadın muazzam bir açılışının olması gerekiyordu. O da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesi ile gerçekleşti. Bu konuda biz spor camiası olarak, çok memnuniyetle karşıladık. Biz de telaşa girdik, 9 mayısta stat açılışına layık, o stadı hınca hınç doldurup oradaki atmosferi herkese yaşatmak için biz de yoğun bir çaba içindeyiz. Yetkililerle görüşüp Diyarbakır spor camiasına yeni tesisleri konuşacağız" diye konuştu.Kaynak: IHA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi Diyarbakırlıları heyecanlandırdı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN