• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Önce açık alanlar sonra ev ev temizlik

Önce açık alanlar sonra ev ev temizlik

19.03.2018, 22:50

Afrin kent merkezinde kontrolün sağlanmasının ardından bölgede Mehmetçik ve ÖSO güçlerinin çalışmaları da sürüyor.
Şu an kentin giriş çıkışları ve sokaklarda kontrolü sağlayan birlikler, önce açık alanlardaki mayın ve tuzakların imhasına başladı.
Açık alan temizliğinin ardından ev ev arama taramalara başlanacak. Bunun için kent merkezi sektörlere ayrılarak önce alan güvenliği sağlanacak, güvenliği sağlanan alandaki evlerin temizliği başlayacak.

"TERÖRİSTLER GİTTİ ARTIK OĞLUMU BEKLİYORUM"

Zeytin Dalı Harekatı'nda terör örgütü YPG/PKK işgalinden kurtarılan Afrin'de sivillerin bir kısmı özgürlüğe kavuşmanın sevincini yaşarken, bazıları da yıllardır göremediği evlatlarının yolunu gözlüyor. Memnuniyetini anlatırken gözyaşlarına hakim olmayan Zahide Muhammed, artık terör zulmünden İdlib'e kaçan oğlunun geri dönmesini beklediğini söyledi. Muhammed, "Şimdiye kadar neredeydiniz, hep sizi bekledik. İnşallah sayenizde 4 yıldır görmediğim evladıma da kavuşurum. Allah sizden razı olsun" dedi.

MAZLUMLARA YARDIM ELİ

Türkiye'nin Afrin'de terör unsurlarından arındırılan bölgelerdeki sivillere yönelik yardımları devam ediyor. İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Afrin ilçe merkezinin güneyinde YPG/PKK terör örgütünden kurtarılan Kavkabah köyünde yaşayan ailelere gıda kolisi, çocuk paketi, ekmek ve hijyen kiti ulaştırıldı.
Bu noktada bölgede hala terör hücresi olabilir şüphesiyle Mehmetçik çevre güvenliğini alacak, evlere de ÖSO kuvvetleri giriş yapacak.

Önce açık alanlar sonra ev ev temizlik haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN