• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’lar yeniden devrede

İHA’lar yeniden devrede

22.03.2018, 20:33

ve ÖSO Afrin’de uyguladığı taktiği şimdi de teröristlerin geçiş noktası ’ta kullanacak. Afrin gibi Tel Rıfat’ın da röntgenini çekmeye başlayan ’ların belirlediği hedefler SİHA’larla vurularak imha edilecek. Birlikler ise daha sonra kasabaya girecek

FATİH ŞENDİL

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'in terör örgütlerinden temizlenmesi için 20 Ocak'ta başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nda uyguladığı taktiğin Tel Rıfat bölgesindeki operasyonda da uygulanacağı öğrenildi. Tek bir sivilin bile burnu kanamadan Afrin'i ele geçiren TSK güçlerinin yeni hedefi olan Tel Rıfat'ı da yine aynı hassasiyetle ele geçireceği bildirildi.
Bölgeye ÖSO ile birlikte asker, mühimmat ve zırhlı araç takviyesi devam ederken, milli İHA'lar da Afrin'de olduğu gibi karış karış kasabanın röntgeni çekiliyor. Afrin operasyonunda teröristlerin yaklaşık 3'te 1'i İHA ve SİHA'larla etkisiz hale getirilirken aynı yöntemin Tel Rıfat'ta da uygulanacağı öğrenildi.

İHA'LAR TEL RIFAT'TA

Afrin merkezini 24 saat gibi kısa bir sürede teslim alan Mehmetçik, Tel Rıfat'a adım adım yaklaşırken, kasabanın içinde İHA'lar hummalı bir çalışma içine girdi. Tel Rıfat'ta 3 İHA ile sokak sokak, ev ev röntgen çeken özel ekip, terör örgütlerine destek için gelenleri de tek tek fotoğraflıyor.
Milli İHA'larımız tek bir sivilin burnunun bile kanamaması için terör yuvalarını tek tek tespit edecek, SİHA'larla nokta atış yapılarak teröristlere büyük darbe vurulacak.
Afrin'de olduğu gibi bölgeyi baklava dilimleri gibi 6 ile 8 eşit bölüme ayıran birliklerimiz, gelen İHA raporlarına göre kabasaya girecek.

İHA’lar yeniden devrede haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN