• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

AfrIn artık Afrinlilerin

AfrIn artık Afrinlilerin

24.03.2018, 11:52 Güncelleme Tarihi: 24.03.2018,20:31

Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatı’nın 64. gününde ve çevre köylerin tamamen teröristlerden temizlendiğini duyurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) başarıyla yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nın 64. gününde Afrin ve çevresinde kontrol tamamen sağlandı. TSK'dan yapılan açıklamada, "Afrin tamamen kontrol altına alındı" denildi.

ARAMA FAALİYETİ SÜRÜYOR

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada terör örgütlerinin zulmü nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan bölge halkının güvenle evlerine dönüşünü sağlamak için gerekli önlemlerin alınması için çalışmaların devam ettiği vurgulandı. Açıklamada, TSK unsurlarının bölgede el yapımı patlayıcı ve mayın arama tarama faaliyetlerine devam ettiğine de dikkat çekildi.

HUZURA DÖNÜŞ

Af rin ve çevresinin tamamen teröristlerden temizlenmesinin ardından terör örgütlerinin baskısı yüzünden evlerini terk etmek zorunda kalan Afrinliler de yavaş yavaş topraklarına geri dönmeye başladı. Başta Afrin olmak üzere tüm yerleşimlerde huzura kavuşan halk, yılların biriktirdiği acı dolu günleri unutmaya çalışıyor. Bölgede teröristlerin zulmünden kaçıp başka yerlere sığınmak zorunda kalanlar evlerine dönmek için yollarda yoğunluk oluşturuyor.

AfrIn artık Afrinlilerin haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN