• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’nün sus cinayeti

FETÖ’nün sus cinayeti

06.04.2018, 21:03 Güncelleme Tarihi: 07.04.2018,09:36

’ndeki katliamın ’nün bir sus cinayeti olduğunu söyleyen Milletvekili Külünk, “FETÖ, karşı konuşanları ve dik duranları bu saldırı üzerinden tehdit ediyor” dedi

Bir konferans için İzmir'e gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Türkiye'yi dehşete düşüren Osmangazi Üniversitesi katliamıyla ilgili Yeni Asır'a açıklamalarda bulundu.

ÖZEL EĞİTİM ALMIŞ

Afrin'e yapılan Zeytin Dalı Harekatı ile Türkiye'nin üzerinde hesap yapanların oyununu bir kez daha bozduğunu dile getiren Külünk, "Bu toplumda gerginliği zirveye çıkaracak, içeride hatları kırmak isteyecek birtakım saplama çıkışlar olacaktı. Bunun adı da kamikaze. Kamikaze, ümitsizlerin sığındığı son liman; özellikle üniversitelerdeki hareketlilik, kırılmaların yoğunlaştırılma çabası, AK Parti'yle MHP'nin ittifakını ortadan kırabilmek için birtakım yerlerde provokatif adımların atılması gibi. Bunun daha ötesinde suikast ihtimallerinin çok güçlü hale gelmesi ki bunun sinyali Makedonya'daki FETÖ hücresinde yakalanan listelerde görüldü. En son da Boğaziçi Üniversitesi'nde olup bitenler, buna ilaveten Osmangazi'de geçmişi FETÖ'cü bir şahsın ve de şimdilik saklı kalmak kaydıyla hedef aldığı isimlerin de bir kısmının üzerindeki tartışmalar sonucu maalesef 4 akademisyenimizin ölümüne sebep olan saldırının şahsen masum, adi bir vaka olduğu kanaatinde değilim" dedi.

Olayın, FETÖ'nün bir "sus" cinayeti olduğunu iddia eden Külünk, "Çünkü bu elemanın 4 insanı peş peşe kontrollü bir şekilde öldürmesi, cinayetten sonra kontrolünü kaybetmemesi ancak aldığı özel eğitim sayesinde olur. FETÖ, FETÖ'ye karşı konuşanları ve dik duranları bu saldırı üzerinden tehdit ediyor. Şuna da bakmalıyız. Rahmetli olan 4 öğretim üyesinin hangi projeleri çalıştıkları, hangi alanda bilimsel çalışma yaptıklarına da bakılmalı" dedi.

NEDEN GÖZARDI EDİLDİ?

Külünk şöyle konuştu:

"FETÖ toplumda kendisi ile mücadele eden unsurlara gözdağı verdi. Tabii burada Osmangazi Üniversitesi yönetiminin, 2 yıldır bu elemanla ilgili yapılan bütün ihbarlara duyarsız kalması da ayrı bir durum. Bana gelen bütün raporlarda eski rektörün bu örgütle bağlantıları konuşulmuştur hep. Osmangazi eski rektörünün bu örğütle bağı ve bu örgütün elemanlarını koruyup kollama noktasında ciddi anlamda raporlar gelmiştir.

Maalesef bu şahıs oradan ayrılıp YÖK'e gelmiş. Yetmemiş, şimdi de yurtdışında. Dolayısıyla bu cinayetler öncesinde üniversitede FETÖ soruşturmalarının sağlıklı yapılıp yapılmadığının tahkikatı yapılmalı. Eğer sağlıklı yapılmışsa bu ihbarlar neden göz ardı edilmiş, buna bakılmalı. Bu üniversitede FETÖ ile iltisaklı unsurlar neden temizlenmedi" diye konuştu.

2 ŞARJÖR KULLANIP 23 EL ATEŞ ETMİŞ

Polis katliamın ardından olay yerinde yaptığı incelemede 23 boş kovan buldu. Katil zanlısı Volkan Bayar'ın ruhsatlı tabancasıyla 2 şarjör kullanarak 23 el ateş ettiği belirlendi. Saldırının ardından Eğitim Fakültesi'nde iki gün yapılması planlanan sınavlar da ertelendi.

'ZARF ELİNE ULAŞINCA SİLAHINI ALIP DÖNMÜŞ'

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, olayla ilgili 3 savcının soruşturmayı yürüttüğünü belirterek Volkan Bayar'ın emniyetteki ilk ifadesini açıkladı.
Çakacak şu ifadeleri kullandı:

"Volkan Bayar, kendisi ve eşi hakkında sözlü ve fiili saldırıda bulunulduğu iddiası ile Yasir Armağan tarafından şikayet edilmiş. Ve üniversite rektörlüğü tarafından hakkında idari soruşturma açılmış. Yürütülen soruşturma kapsamında soruşturmacı bunların savunmasını almak üzere bir yazı yazıyor ve 19 Nisan'da şu odada bulunup, savunmanızı vermenizi rica ediyorum diyor. Bugün (olay günü) zarf eline geçince eşini de çağırıyor zarfı okuyor. Ve zarfı okuduktan sonra sinirlendiğini aşağıda otoparkta bulunan aracına inerek bulundurma ruhsatlı silahını alarak önce Yasir Armağan'ın odasına gelerek ateş ettiğini ve öldürdüğünü daha sonra da diğer odalara giderek olayı işlediğini ifade etmiş."

102 KİŞİYE SUÇLAMADA BULUNMUŞ

Öğretim Üyesi Yalçın Bay, Volkan Bayar'ın 102 kişi hakkında FETÖ suçlamasında bulunduğunu söyleyerek, "Tanımadığı insanları bile şikayet etti bu tetikçi" dedi.

Fatih Şendil

FETÖ’nün sus cinayeti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN