• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yunan’a korku saldık

Yunan’a korku saldık

08.04.2018, 23:20 Güncelleme Tarihi: 08.04.2018,23:21

Yunanistan'ın Türkiye'ye yönelik tehditleri ve tahrik dolu açıklamaları yerini yavaş yavaş gerçeklere bırakıyor. Yunan Başbakan Aleksis Çipras'ın sağduyu çağrısından sonra Yunan askeri dergileri de Türk İHA'larını yazdı. Ülkede yayımlanan bir dergi, Türkiye'nin Afrin'deki teröristlerin yerini İHA'larla tespit edip SİHA'larla etkisiz hale getirmesine yer verip bu başarının Yunanistan'ı tehdit ettiğini belirtti. Yunanistan'da yayımlanan Ptisi Diastima dergisinde, Türkiye'nin Suriye sınırındaki terör gruplarını yok etmek için başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin ilginç yorumlar yer aldı. Türklerin başarısının 'endişeyle' karşılandığı yazıda, Afrin'de teröristlerin atış yaptıktan sonra zekice yer değiştirdiklerini ama onları yukarıdan izleyen "Türk teknolojisinin farkında olmadıklarına" vurgu yapıldı. Son zamanlarda Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan gerginliğe de atıf yapılan analizde "Türk propagandası yapmakla suçlanacağız ancak uyanmanın vakti geldi" ifadesi kullanılırken, "Biz daha üstün bir DNA ile değil daha üstün silahlarla savaş kazanabiliriz" sözleriyle iki ülke ordusu kıyaslandı.

HAVA ÜSTÜNLÜĞÜ KORKUSU

Bugün Ege kıyılarında denizde yaşanan it dalaşları, geçmişte havada yaşanıyordu. Yunan uçaklarının sınır ihlali gerçekleştirerek yaptığı hamlelere Ankara da misliyle karşılık veriyor, iki ülkenin F16'ları arasında havada mücadele veriliyordu. Yunanistan'ın içinde bulunduğu ekonomik kriz artık bu durumu mümkün kılamıyor. Memurların maaşını dahi zar zor ödeyen hükümet, it dalaşı gibi bir lüksü kaldıramıyor. Üstelik Yunan tarafının korkusu Türk F16'ları değil, milli gururumuz İHA ve SİHA'lar.

3 BİN DOLAR YAKIT MASRAFI

Havadaki üstünlüğünü yitirmemek adına son çırpınışlarını veren Yunanistan'da ordunun korkusu ANKA'lar. 3 bin dolarlık yakıt masrafı ile saatlerce havada kalabilen İHA'lar karşısında panikleyen Yunan ordusu, F16'lara yeniden sarılmaya hazırlanıyor. ANKA'nın 8 katı ücret ile deposunu dolduran F16'lar, 25 bin dolarlık yakıt masrafı ile İHA'lara cevap vermeye çalışacak.

Yunan’a korku saldık haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN