• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Haziran müjdesi

Haziran müjdesi

25.04.2018, 14:30 Güncelleme Tarihi: 25.04.2018, 20:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bir kez daha Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı'na seçilen İlham Aliyev ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, özetle şu ifadeleri kullandı:

İŞBİRLİĞİMİZ SÜRECEK

Can Azerbeycan inşallah bölgesinin istikrar abidesi olarak parlamaya devam edecektir. Azeybaycan'la müşterek çalışmaya devam edececğiz ve bu konuda kararlılığımız tamdır. TANAP (Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı'nın) projesinin açılışı Haziran ayında gerçekleştirilecek. Seçim öncesi milletimize ve dünyaya müjdemiz olacaktır. Azerbaycan ile ekonomik alanda yerli ve milli paraya geçişimiz olacak. Yerli ve milli sanayiide de çalışmalarımızı tamamlayacağız, ikili ilişkilerimizin yanı sıra Azerbaycan'la Gürcistan-Türkmenistan-İran ve Pakistan ile birlikte işbirliği mekanizmaları da çok önemli. Bu mekanizmalar ülkemiz ve projelerin takibi için büyük önem arzediyor. 7. konsey toplantısı hem bağlarımızın güçlenmesi hem de kritik kararların alınması bağlamında çok faydalı oldu. İmzalanan anlaşmalar bunun kanıtı ve bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz.

FETÖ MÜCADELEMİZDE EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ

Türkiye ile Azerbaycan arasında tarihsel bağların her zaman iki ulusun birbirine destek vermesini gerektirdiğini söyleyen Erdoğan, "28 Mayıs Azerbaycan'ın bağımsızlığını ilan etmesinin 100. yıldönümü. Azerbaycan halkını tebrik ediyorum. Çanakkale Destanı'nda Bakü'nün ruhuna şahit olursunuz. Ortak duruşumuz, yukarı Karabağ'da da Afrin'de de devam ediyor. 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi sonrasında bize geçmiş olsun dileklerini ileten liderderlen biri İlham Aliyev'dir, Azerbaycan bize FETÖ ile mücadele en çok destek veren ülkelerden biridir. Zeytin Dalı'nda da bizimle beraber oldular. Biz de Yukarı Karabağ sorununu hep kendi sorunumuz gibi gördük. BM kararları çerçevesinde oranın da çözümü olmalı" diye konuştu.

AYM TÖRENİNDE TOKALAŞTILAR

Anayasa Mahkemesi'nin 56'ncı kuruluş yıldönümü töreni, devletin zirvesini bir araya getirdi. Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Meclis'te yaşanan gerginlik sonrası CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilk kez bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan salona girerken Kılıçdaroğlu ile tokalaştı ancak ikilinin göz teması kurmaması dikkat çekti. Törende, "eski TBMM Başkanı" sıfatıyla Bülent Arınç da yerini aldı. Törene TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve çok sayıda bakan ile yargı organlarının başkanları katıldı.

Haziran müjdesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN