• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Savunma ihracatımız iki katına çıkacak

Savunma ihracatımız iki katına çıkacak

10.05.2018, 00:00

Türk savunma sanayisinin başarılı üreticileri, ihracatta çıtayı yükseltti. Zırhlı kara aracı üreticilerinden Nurol Makina'nın İş Geliştirme Müdürü Hakan Arısüt, EFES-2018 tatbikatına katılmaktan gurur duyduklarını söyledi. Sergilerinde 'Ejder Yalçın' aracının öne çıktığını bildiren Arısüt, aracın uluslararası arenada en zor testlerde rakiplerini geride bıraktığına dikkati çekerek, Ejder Yalçın'ın operasyonel ve taktik anlamda fark yarattığını dile getirerek, "Ejder Yalçın 6-7 ülkenin envanterinde. Halihazırda sözleşme çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl rakamı 2'ye katlarız diye değerlendiriyorum. Pazarlama ve açılım anlamında sıkıntımız yok" dedi.

UKAP GÖREVE HAZIRLANIYOR

Zırhlı kara aracı üreticilerinden Katmerciler tarafından geliştirilen Uzaktan Kumandalı Atış Platformu (UKAP) ise, her türlü zorlu koşulu içeren saha testleriyle göreve hazırlanıyor. Aracın ilk prototipi olan UKAP, atış platformu olarak geliştirildi. Alttaki ana platformun üzerinde ASELSAN'ın SARP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi ve uydu haberleşme sistemi bulunuyor. Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci, "Yıllar öncesinden başlayarak bu konsepte Ar-Ge fonlarımızdan büyük bölümler ayırarak ciddi bir bilgi birikimi edindik. Bu anlamda Türkiye'de eşsiz bir konuma yükseldik" diye konuştu.

Savunma ihracatımız iki katına çıkacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN