• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Terör mağdurlarına konforlu bir yaşam

Terör mağdurlarına konforlu bir yaşam

06.06.2018, 23:17

Şırnak merkez ile Cizre, Silopi ve İdil ilçelerinde, terör örgütü PKK mensuplarının kazdıkları çukurlar, kurdukları barikatlar ve tuzakladıkları patlayıcıları infilak ettirmesi sonucu oluşan tahribatın giderilmesi için, başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ olmak üzere ilgili kurumlarca başlatılan çalışmalar hızla sürüyor. Başarılı operasyonlarla terörden arındırılan ilde, teröristlerin saldırıları sonucu evleri yıkılan veya kullanılamayacak durumda olan vatandaşlar için inşa edilen 6 bin 532 konut hak sahiplerine teslim edilirken, yapımı süren 10 bin 300 konut ve 700 iş yerinde fiziki gerçekleşme yüzde 65'e ulaştı.

MODERN STANDARTLAR

Doğalgaza uyumlu, çevre düzenlemeleri, parkları, taziye evleri, alışveriş merkezleri ile son derece modern standartlarda yapılan konutların, 4 ay sonra hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. Terör mağdurları, konforlu bir yaşama kavuşacakları konutların tamamlanmasını heyecanla bekliyor. Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, 2016 ve 2017'de terörün başta kent merkezi olmak üzere Cizre, Silopi ve İdil ilçelerine büyük zarar verdiğini belirterek, devletin bu zararları hızla karşılamak için büyük kaynak aktardığını söyledi.

Terör mağdurlarına konforlu bir yaşam haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN