• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

her daim için harcayacağım’

‘Enerjimi her daim İzmir için harcayacağım’

07.06.2018, 23:22

1988 doğumlu olan 2. Bölge Milletvekili Adayı Adil Yüksel, “’i ve İzmirlileri iyi tanıyan, şehrin sorunlarına yakından tanık olmuş ve çözümleri için uzun zamandır kafa yoran biri olarak, kentimiz için çalışacağım” dedi

AK Parti 2. Bölge Milletvekili Adayı Adil Yüksel, Yeni Asır'ı ziyaret ederek adaylık sürecinde merak edilenleri yanıtladı. Yüksel, "Bu süreçte öncelikle Cumhurbaşkanımız, partimiz ve inandığımız değerler uğruna mücadele edeceğiz. Seçim sonrası bir özeleştiri yapacağım. 'Ben bu işi ne kadar doğru yapıyorum? Nasıl fayda sağlarım? Topluma ve partime ama en önemlisi inandığımız değerlerimize nasıl daha iyi hizmet ederim?' diye kendime soracağım" dedi.

SİYASET HAMURU

Siyasete girme düşüncesi nasıl oluştu?

Kendimi bildim bileli siyasetin içindeyim. 4-5 yaşlarındayken babam ilçe başkanlığı ve devamında bölge başkanlığı görevlerinde bulundu. Daha sonrasında iki dönem belediye başkanı olduğunu da göz önünde bulundurunca, dolaylı yoldan bir şekilde kanımızda var siyaset sanırım. Aynı zamanda büyükbabam da 20 yıllık muhtarlık görevinde bulunmuş, onun da adı Adil Yüksel, hamurumuzda var siyaset.

Neden AK Parti'yi tercih ettiniz?

Benim çocukluğum İzmir'de, AK Parti öncesi dönemde geçti. Sağlıktan eğitime, ulaşımdan sosyal güvenliğe kadar eski Türkiye'nin nasıl bir yer olduğunu çok iyi biliyorum. Liseye başladığımda AK Parti iktidara geldi. Lise çağlarımı sürerken ülkemin nasıl değiştiğine, nasıl daha güzel bir ülke olduğuna; sağlık, eğitim, ulaşım, sosyal güvenlik ve adalet gibi pek çok hayati konuda nasıl önemli bir mesafe kat ettiğimize bizzat şahit oldum. Tüm dünyada saygı duyulan bir ülke nasıl olunur, bunu kendi gözlerimle gördüm. Türkiye'de son 16 yılda yaşadığımız tüm toplumsal, ekonomik ve siyasi değişim ve ilerlemenin mimarı olan, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın mücadelesine şahit oldum. Elimden geldiğince bu davaya ve liderimize destek olmalıyım diye düşündüm.

KONTROLDEN ÇIKTI!

Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?

Bu süreçte öncelikle Cumhurbaşkanımız, partimiz ve inandığımız değerler uğruna mücadele edeceğiz. Seçim sonrası bir özeleştiri yapacağım. 'Ben bu işi ne kadar doğru yapıyorum? Nasıl fayda sağlarım? Topluma ve partime ama en önemlisi inandığımız değerlerimize nasıl daha iyi hizmet ederim?' diye kendime soracağım. Tüm bu sorunların cevapları çerçevesinde, çevremin tepkilerini değerlendirip yola devam edeceğim.
İzmir'i ve İzmirlileri iyi tanıyan, şehrin sorunlarına yakından tanık olmuş ve çözümleri için uzun zamandır kafa yoran biri olarak enerjimi her daim onlar için harcayacak, şehrim ve hemşehrilerim için her alanda çalışmaya devam edeceğim.

Seçilmeniz halinde İzmir ile ilgili projeleriniz neler?

İzmir'in kontrolden çıkmış en önemli problemi olan çarpık kentleşmeyle mücadele edeceğim. Genç kardeşlerimin sorunlarını daha iyi anlayıp, beraber çözüm üreteceğimiz birçok düşüncemiz var. Fiziki projelerden ziyade, biz gençler olarak, 'bilgi çağına' ayak uyduracak şekilde vatandaşlarımızla etkileşim yöntemlerimiz üzerine çalışmayı hedefliyoruz. Halkın içinde ve halkın sorunlarına sürekli hakim olmak, doğru mevki ve makamlarla doğru çözümler üretmek için mücadele etmeyi en kesin misyon olarak belirleyeceğim. En önem vereceğim husus ise, vatandaşlarımızın bizlere her an dokunabileceği mesafede durmak olacaktır.

'VAKİT TÜRKİYE VAKTİ'

İzmir'in önemli sorunları sizce nelerdir -

İşsizlik, kentleşme ve ulaşım. İzmir'de AK Parti'nin her kesime hitap eden, kendi alanlarında çok başarılı güzel bir aday listesi var. 24 Haziran'da Cumhurbaşkanımız'a destek olduktan sonra, Cumhurbaşkanımız'la beraber Ankara'ya ne kadar çok İzmir Milletvekili gönderirsek İzmir'in sesi parlamentoda o kadar gür çıkar diyorum. 'Vakit Türkiye vakti, vakit İzmir vakti' diyorum.

NİDA ALADAĞ

‘Enerjimi her daim İzmir için harcayacağım’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN