• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Soylu: Kandil’e Türk bayrağı yakında

Soylu: Kandil’e Türk bayrağı yakında

18.06.2018, 23:24

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin Kandil'e girerek istediği zaman Türk bayrağı dikebilecek güçte olduğunu söyledi. Terörle mücadele faaliyetlerinin tam gaz sürdüğünü ifade eden Soylu, "Cudi'de 8 terörist etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçleri saat 06.55'te görüntü aldılar, 8.50'de operasyon icra ettiler. Biz istediğimiz zaman Kandil'e girer oraya da Türk bayrağını dikeriz. O böcek yuvasını tarumar ederiz. Çünkü artık Türkiye eski Türkiye değil. Bütün bunları yapabilecek gücü var" diye konuştu. Bu arada İçişleri Bakanlığı, güvenlik güçlerinin son yaptığı operasyonlarda 'Terörden Arananlar' listesinde gri kategoride yer alan 7 sözde yönetici ile birlikte toplam 22 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Diyarbakır'ın Hani ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, Uzman Çavuş Uğur Sağlam'ın şehit edildiği saldırının faili olduğu belirlenen 2 terörist etkisiz hale getirildi.
Adana ve Van'da düzenlenen operasyonlarda da 36 kişi gözaltına alındı.

Soylu: Kandil’e Türk bayrağı yakında haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN