• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Yukarı bak Muharrem’

‘Yukarı bak Muharrem’

26.06.2018, 00:42

Seçimlerin ’ın ve ’nın zaferiyle sonuçlanmasının ardından, adeta yıkıldı. Türkiye Erdoğan’a verdiği desteği sosyal medyada da espirili bir şekilde dile getirdi. Espirilerin odağında ise vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nın seçim zaferinin ardından sosyal medyada birbirinden komik capsler paylaşıldı. Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nın zaferini kutlayan vatandaşlar, bunu oldukça güldüren zekice caps ve yazılarıyla yaptı.

50 YILDA KILACAĞI NAMAZ

En çok beğenilen caps ise, Erdoğan ve CHP'nin adayı Muharrem İnce arasında seçim öncesi yaşanan bir diyaloğa atfen hazırlanan caps oldu.
Bu caps'te Erdoğan, İnce'ye "Bana bak Muharrem" diye sesleniyor, İnce de "Ee baktım Recep, söyle" diye cevap veriyor. Erdoğan ise ardından İnce'ye "Yukarı bak yukarı, balkondayım" diyor. Bir başka caps'te ise, Muharrem İnce'nin seçim döneminde namaz kılarken çekilen fotoğrafı paylaşılıp, "İşte Seçimin kazananı... Muharrem İnce... 50 yılda kılacağı namazı 2 ayda kıldı" ifadesi kullanıldı.

DEVRİLEN TRAKTÖR

İnce'nin traktöre ve bisiklete bindiği fotoğraflarıyla ilgili de çok sayıda komik caps yapıldığı görüldü.
Bunlardan birinde, Muharrem İnce'nin iyi traktör kullandığı söylemine atfen, devrilen bir traktör paylaşılıyor... Bir başka caps'te, "Apolet öyle sökülmez böyle sökülür" ifadesi kullanılıyor. Bir diğer caps'te ise, Kemal Kılıçdaroğlu balkondan bakmaya çalışan bir çocuk gibi gösterildi. Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu'nu kovalıyormuş gibi gösterildiği caps de büyük beğeni topladı.

KÖYÜNE DÖN DİYECEĞİM

Capslerin yanı sıra, kıvrak zekalı kullanıcıların yazdığı komik tweet'ler de çok sayıda beğeni topladı ve paylaşıldı. Bunlardan birinde, Muharrem İnce için "Köyüne dön diyeceğim ama orada da Erdoğan kazandı" ifadesi kullanıldı.
İnce'nin 'Sandıkların başından ayrılmayın' sözüne ithafen atılan "Artık ayrılalım mı? 4D sınıfıyla derse girdim. Birazdan teneffüse çıkacağız" yazılı tweet büyük beğeni kazandı.

Bir başkasında ise, 'Muharrem İnci' isimli hesaptan "Artık vekil bile değilim. Fizik öğretmenlerine atama istiyoruz Sn.RT Erdoğan" paylaşımı yapıldığı görüldü. İnce'nin kahraman komutan Temel Paşa için sarf ettiği "Apoletlerini sökeceğim" sözüne çok sayıda cevap verildi. "Apolet öyle değil, böyle sökülür" şeklindeki cevabı verenlerden biri de eski milletvekili Savcı Sayan oldu.

‘Yukarı bak Muharrem’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN