• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörü yok edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörü yok edeceğiz

30.06.2018, 00:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma ve Akademisi’ne yapılan caminin açılışında terörle mücadele vurgusu yaptı. Erdoğan, “Bizim önümüzdeki dönemde en büyük mücadelemiz terörle olacak. Terörü ayaklarımızın altına alarak yok edeceğiz ki ülkemizde huzur hakim olsun” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi kampüsüne yapılan caminin ibadete açılış törenine katıldı. Mescidin hayırlara vesile olması dileğinde bulunan Erdoğan, "Kim ki bu dünyada bir mescit inşa eder, Allah da cennette onun için bir köşk inşa eder" hadisini hatırlatarak caminin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

EN BÜYÜK MÜCADELE TERÖRLE

Törende Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'nde bin 500 öğrencinin komando eğitimi gördüğünü söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

Buna şiddetle ihtiyacımız var. Komandolarımızı ne kadar artırırsak, özel kuvvetlerimizi ne kadar artırırsak, terörle mücadelede başarımız o kadar artacaktır. Nitekim gerek Cerablus gerek Afrin operasyonlarında sizlerin başarısını gördük. Bizim önümüzdeki dönemde de en büyük mücadelemiz terörle olacak. Terörü ayaklarımızın altına alarak yok edeceğiz ki milletimizin huzuru olsun, ülkemizde huzur hakim olsun. Ülkemize kimsenin yan gözle bakmasına fırsat vermeyeceğiz, müsaade etmeyeceğiz

PEYGAMBERE YAKIN MAKAM

Mabetler, bu noktada işin manevi boyutunun güçlendiği yerler. Mehmet Akif Ersoy, 'imandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek, sinede yüktür' diyor. Çünkü bizim büyük bir avantajımız var. Hamdolsun Müslümanız ve Rabb'im bizlere şehadet gibi bir makamı lütfediyor.
Bu hiçbir dinde yok. Biz de malum Mehmetimiz yürüdüğü zaman şehadete yürür. Onun için de 'küçük Muhammed' anlamına bizim askerimize 'Mehmetçik' adı verilmiştir. Dünyanın hiçbir İslam ülkesinde askerin adı 'Mehmetçik' olan yoktur, bu sadece bizde var. Onun için sizler, Mehmetçikler olarak zaten kınası bol yakılan kınalı kuzularsınız. Onun için de peygamberlere en yakın makam olan şehadete hep hazır haldesiniz. Allah bu yolculuğunuzu mübarek kılsın.

SELÇUKLU MİMARİSİ ETKİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış öncesi camideki ilk cuma namazına da katıldı. Cuma namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, hutbede cami ve mescit yaptırmanın önemine değindi. Namazın ardından başlayan açılış töreninde, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, dua okudu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Camimiz tüm Müslümanlara, öncelikle siz sevgili Mehmetçiklerimize, gerek komuta kademesi gerekse erat, erbaş hepinize hayırlı, mübarek olsun" sözleriyle kurdeleyi kesti ve camiyi ibadete açtı. Temeli 25 Ağustos 2017'de atılan camide, Selçuklu mimarisinden esinlenildi, dış cephesi ise doğal travertenden imal edildi. 2 bin 190 metrekare alana inşa edilen cami, 4 bin 300 kişinin aynı anda ibadet etmesine imkan sağlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörü yok edeceğiz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN