• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Bana halkı sokağa dök dediler’

‘Bana halkı sokağa dök dediler’

01.07.2018, 23:31

’nin mağlup adayı , yenilgisinin ardından kendisine “halkı sokağa çağır” dendiğini, ancak bu oyuna gelmediğini itiraf etti

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçimleri ve seçim gecesi ile ilgili itiraf gibi açıklamalarda bulundu. Verdiği röportajda partisinin kendisiyle ilgili süreci kötü yönettiğini ima eden İnce, bu süreçte en büyük hatanın ise adaylığının geç açıklanması olduğunu söyledi. İnce, "Geç açıklandım! 50 günde ancak bunu yapabildik. Bunun 100 gün olduğunu düşünün. Örneğin 13 ile gidemedim, 68 ile gittim. O 13 ile de gitmek isterdim" ifadelerini kullandı. Seçim gecesi ortadan kaybolması ile ilgili ortaya atılan iddiaları da değerlendiren İnce, YSK'nın önüne gittiğini ancak partisi ve Anadolu Ajansı'nın verdiği rakamlar arasında anlamlı bir fark olmadığı için sonucu kabullendiğini söyledi.

NEREDE HATA YAPTIK

Bu kayıp saatlerde kendisine 'halkı sokağa çağır' denildiğini de itiraf eden İnce, bu talimatın kimden geldiğini ise açıklamadı. Ortada rakibinin kazandığı bir seçim olduğunu söyleyen İnce, "Bana diyorlar ki, 'İnsanları sokaklara niye davet etmedin!' Neden edeyim? Etmem için ortada belgelenmiş bir hırsızlık olması lazım. Var mı? Yok! Partinin ıslak imzalı tutanakları var. Tutuyor mu? Tutuyor. YSK'nın vicdana, hukuka aykırı bir kararı var mı? Yok! E niye sokağa davet edeceğim milleti? Sadece iş olsun diye mi? Helal olsun desinler diye mi?" ifadelerini kullandı.
Röportajda Cumhurbaşkanlığı adaylığına devam edeceğini de söyleyen İnce, "Bir yarışa girmişsin, kaybettiğinde 'Nerede eksik yaptık' deyip yeniden hazırlanacaksın. Sağlığımda bir sıkıntı olmazsa, yeniden cumhurbaşkanı adayıyım" açıklamasını yaptı. Seçim gecesini YSK'ya çok yakında bir noktada partililer ve ailesiyle birlikte geçirdiğini anlatan İnce, tehdit edildiği, karısının kaçırıldığı iddialarını ise deli saçması olarak değerlendirdi.

KILIÇDAROĞLU İLE AYRIŞIYORUZ

Parti içi muhalifler tarafından Genel Başkan adayı olarak gösterilen İnce, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim zaferi üzerine yaptığı "Bir diktatörü neden tebrik edeyim" sözlerine de tepki gösterdi. Kendisinin Erdoğan'ı arayarak tebrik ettiğini söyleyen İnce, "Kılıçdaroğlu'yla ayrışıyoruz. Ben kazananı tebrik ederim. Ben 15 milyon oy almışım, rakibim 25 milyon. Karşıdakini küçüksemek bir işe yaramaz" dedi. CHP liderinin, partiden ihraç edilmiş gibi il başkanlarına 'İnce'yi karşılayacaksınız' talimatı vermesine de tepki gösteren İnce, "Olmayacaklar mı zaten? Ben CHP üyesi değil miyim? Hoş değil bunlar. Kılıçdaroğlu'nun son açıklamalarını beğenmedim" dedi.

‘Bana halkı sokağa dök dediler’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN