• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Skandal sözlere onlar sahip çıktı!

Skandal sözlere onlar sahip çıktı!

05.07.2018, 23:51

‘İdam çözüm olsaydı, Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı’ paylaşımıyla Müslümanların kutsal toprağı olan Medine’ye hakaret eden ve hakkında soruşturma başlatılan ’e, ile ’den destek geldi...

Ankara'nın Polatlı ilçesinde 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın ve Ağrı'nın Bezirhane köyünde 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in tüm Türkiye'nin yüreklerini dağlayan cansız bedenlerine ulaşılmasının sonrasında sosyal medya kullanıcıları idam cezasının uygulanmasını talep etti.

LAÇİN, YORUMLARI KAPATTI

Fakat oyuncu Berna Laçin, cinsel istismar suçu işleyen kişiler için istenen idam cezasına karşı çıktı ve İslam'ın kutsal şehirlerinden "Medine" hakkında kamuoyu tarafından son derece sert tepki toplayan, "İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı!" şeklinde skandal açıklamalara imza attı. Bu açıklamanın ardından, Laçin ile ilgili sarf ettiği sözler sebebiyle "Halkın dini değerlerini aşağılama" suçundan hakkında soruşturma açıldı. Laçin'in sözlerine iş, siyaset ve sanat dünyasından tepkiler yağarken, ünlü sanatçı Alişan da, 'Orada Peygamber Efendimiz yatıyor Berna Hanım' dedi. Laçin'in radikal bir karar alarak tepkiler üzerine İnstagram hesabının yorum bölümünü de kapattığı ortaya çıktı.

SUÇ UNSURU YOKMUŞ!...

Oyuncunun Medine paylaşımına tepkiler çığ gibi büyürken, Laçin'in skandal sözlerine CHP ve HDP'den destek geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, 'Ne güzel söylemişsin Berna Laçin. Hakkında soruşturma konusu yapılan siyasi hukuk zırvalarını kınıyoruz. Seninleyiz' diye paylaşımda bulundu. HDP Hatay Milletvekili Barış Atay ise, "Bu tweette hiçbir suç unsuru yok. Anlamak istemiyorsanız da anlamayabilirsiniz, sizin sorununuz. Fırsat bulduğunuz her an insanlara saldıramayacağınızı öğreneceksiniz" karşılığını vererek sahip çıktı. CHP'li Özkan ile HDP'li Atay'a vatandaşların da tepkisi gecikmedi. Her ikisinin de destek mesajının altına yüzlerce tepki yorumu geldi.
"PKK'lı ölür cenazesine gidersiniz, dine saldırırlar arkasında durursunuz"

İŞTE CHP'Lİ TUNCAY ÖZKAN'IN DESTEK TWEETİ İLE İLGİLİ GELEN TEPKİLER:

Bir tane hayırlı işiniz olsun be. Ortalık karışır desteklerseniz, PKK'lı ölür cenazesine gidersiniz, HDP'ye bir şey olur arkasındasınız.
Dine saldırırlar saldıranları desteklersiniz.

SİZ KİMSİNİZ?

Lütfen böyle devam edin ki, sizin gerçek yüzünüzü yerel seçimler öncesi tüm Türk halkı görsün. Allah, Berna Laçin denen türle birlikte haşr eylesin seni ve senin gibileri.

Ha işte bu yüzden bu millet size mührü vermiyor anlıyorsunuz değil mi? İki yüzlüsünüz, iftiracısınız.

Bu kafayla hiçbir zaman iktidar olamayacaksınız, bu da size ders olsun!

Serçesi ölen 5 yaşındaki çocuğun taziyesine giden bir Peygamberin ümmetini ve tüm İslam aleminin, dünyanın merkezi olan Mekke-Medine'yi bu şekilde tarif etmeniz sizin nasıl zihinsiz bir boşluk içinde olduğunuzun göstergesidir.

Sizin dindarlığınız köprüyü geçene kadardı. Köprüyü de geçemediniz, şimdi çıksın bakalım foyanız. Ne oldu o dindar söylemlerinize?

'VEKİL OLDUM DİYE SAKIN SEVİNME'

HDP'li Barış Atay'ın de stek ve tehdi t içeren twee tine tepki yorumu yağdı:

Adın Barış ama gözündeki kin adını çağrıştırmıyor, senin gibileri tek tek bu millet tarihin çöplüğüne gömecek güçte ve kudrettedir.

Adını Barış koymuşlar sen terörist olmuşsun.

Türkiye'de bazı sanatçılar sanatçı olmasalardı, kesinlikle canlı bomba olurdu.

Bu tweeti sakın silme! Vekil oldum diye hiç sevinme. Selo da vekildi, unutma. Hesap verecek olan varsa o da sensin.

Sizin ne bu dünyada ne de ahirette yatacak yeriniz yok. Kininizde, nefretinizde kendi kanınızda boğulun. Bu ülkeyi asla ve asla bölemeyeceksiniz.

Kibrini bulaştırma sus!

Berna Laçin'in Medine'ye hakaret ettiği tweet sonrası tepkiler sürüyor.

'MEDİNE AŞKTIR'

Birçok kez Medine'ye giden ünlü oyuncu Gamze Özçelik de skandal tweetlere yanıt verdi.

Özçelik , "Medine aşktır, şefahattir, yoldur, gül kokusudur, temizliktir, kucak açmaktır. Bu kuluna birden fazla kez topraklarında secde etmek nasip olan, yoluna milyonlarca Müslüman'ın can vereceği kutsaldır. Medine tüm Müslümanlarındır. Görünüyor ki kalpler cahil, gözler kör, kulaklar sağır olmuş. Hakikati göremez olmuş. Madem bilmiyorsun, madem anlayamıyorsun bari sus. Kibrini bulaştırma" ifadelerini kullandı.

METİN BURMALI

Skandal sözlere onlar sahip çıktı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN